Επιστροφή Αλέκου Αλεξανδρή στον πάγκο της Ελασσόνας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Με τον Αλέκο Αλεξανδρή στον πάγκο θα παραταχθεί η Ελασσόνα στον Σαββατιάτικο ντέρμπι κορυφής με την Αναγέννηση Καρδίτσας στην έδρα της πρώτης.
Ο προπονητής με τον οποίο ξεκίνησε την χρονιά η Ελασσόνα, επιστρέφει ξανά για τα δύο τελευταία παιχνίδια της χρονιάς που θα κρίνουν την άνοδο της ομάδας στην Football league 2 μετά την αντικατάστασή του από τον Κο Καμπερίδη και όσα ακολούθησαν με την "φυγή" Πάτση.
Ο Κος Αλεξανδρής δήλωσε αισιόδοξος για τον αγώνα του Σαββάτου προσκεκλημένος του Ανδρέα Νικούλη στο Ράδιο Ελασσόνα 88,4. Όπως ανέφερε από το έμψυχο δυναμικό της ομάδας απουσιάζουν μόνο τρεις παίκτες, οι Φλίγκος, Χατζηβαλσάμης και Ρόππας και όλα θα κριθούν από την διάθεση που θα επιδείξουν οι ποδοσφαιριστές της ομάδας του.
Να πούμε επίσης σε ότι αφορά την προσέλευση των φίλων της Αναγέννησης στο γήπεδο ότι δεν υπάρχει κάτι νεότερο παρά τα 200 εισιτήρια που ζήτησε επίσημα την Δευτέρα η ομάδα. Από πλευράς Αστυνομίας ακούγεται μόνιμα ότι δεν επιτρέπονται οι οργανωμένες μετακινήσεις των φιλάθλων, και αν τελικά συμβεί κάτι τέτοιο η Αναγέννηση θα χάσει σημαντική βοήθεια από τον 12ο παίκτη της.