Έσπασε το σερί της Αναγέννησης με Θεοδoσιάδη στον πάγκο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Την πρώτη ήττα επί εποχής Θεοδοσιάδη γνώρισε το απόγευμα της Τετάρτης η Αναγέννηση στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας και με αντίπαλο την ομάδα της Κασσιώπης.
Τρία γκολ συνολικά επιτεύχθησαν στο φιλικό αγώνα προετοιμασίας των δύο ομάδων, όλα στο α' ημίχρονο. Η φιλοξενούμενη προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ για να ισοφαρίσει λίγη ώρα αργότερα ο Αλ. Κρανιώτης που ξεκίνησε βασικός και διατήρησε την επαφή με τα δίκτυα μετά το φιλικό επί της Μυρίνης. Ωστόσο, η ομάδα από το νησί των Φαιάκων κατάφερε να πάρει το προβάδισμα (1-2) εκ νέου λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, σκορ με το οποίο και ολοκληρώθηκε ο αγώνας.
Αυτή ήταν και η πρώτη ήττα για την Αναγέννηση μετά την έλευση του Θεοδοσιάδη που έφερε άλλη αύρα στην ομάδα. Από την πλευρά αυτή μπορούμε να πούμε ότι κόστισε κάτα κάποιο τρόπο στην ψυχολογία των παικτών αλλά σίγουρα μια ήττα σε φιλικό αγώνα δεν μπορεί να αποκτήσει άλλη διάσταση.
Ο Σάκης Θεοδοσιάδης έκανε και πάλι αρκετές δοκιμές σε πρόσωπα και σχήματα και σίγουρα θα έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας της προετοιμασίας. Σε λίγες ημέρες εξάλλου υπάρχει νέο φιλικό, και μάλιστα τοπικό ντέρμπι με την ομάδα του Α.Ο. Τρίκαλα στο Δ.Α.Κ.(περισσότερα μπορείτε να δείτε εδώ).