Φιλική νίκη επί της Μυρίνης για την Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 9' Ζάρρα και κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα για όλο το α' ημίχρονο. Στο β' ημίχρονο η Αναγέννηση γύρισε τον αγώνα, όπως και πέρυσι στο κύπελλο, κερδίζοντας τελικά με 1-3. Το πρώτο γκολ προήλθε από αυτογκόλ, το δεύτερο από τον Γεωργακόπουλο και το τρίτο από τον Αλέξη Κρανιώτη που άνοιξε λογαριασμό με τα αντίπαλα δίκτυα.
Φυσικά από τα φιλικά μόνο το σκορ δεν ενδιαφέρει τους προπονητές που θέλουν να βλέπουν μέσα στο γήπεδο να γίνονται πράξη κυρίως όσα σχεδιάζουν στις προπονήσεις. Έτσι την προσεχή Τετάρτη ο Σάκης Θεοδοσιάδης θα έχει νέα ευκαιρία να δει τους παίκτες του σε φιλικό αγώνα με αντίπαλο την ομάδα της Κασσιώπης που θα γίνει στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας.
Σκληρό "καρύδι" έδειξε ότι θα είναι και φέτος η ομάδα της Μυρίνης που θα έχει αυξημένες υποχρεώσεις αγωνιζόμενη στην μεγαλύτερη κατηγορία του ερασιτεχνικού στο νομό μας.