Ικανοποίηση στον Α.Ο.Κ. για την σεζόν που ολοκληρώθηκε Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Μπορεί να κατέκτησε την δεύτερη θέση στην βαθμολογία του 4ου ομίλου, ωστόσο τίποτα δεν εμπόδισε την ομάδα του Α.Ο.Κ. να κλείσει με χαμόγελα αλλά και ...σαμπάνιες την φετινή ποδοσφαιρική σεζόν.
Στη εορταστική συνάντηση που έγινε ανάμεσα στη διοίκηση της ομάδας, το τεχνικό τιμ και τους ποδοσφαιριστές, όλοι είχαν ένα καλό λόγο να πουν για την φετινή προσπάθεια που έγινε.
Ο Γενικός Αρχηγός της ομάδας Κος Παπαγιάννης, εξήρε την προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες και τόνισε ιδιαίτερα τα συγχαρητήρια που έλαβε απ' όλα τα αντίπαλα σωματεία τόσο για την αγωνιστικότητα της ομάδας όσο και για τον χαρακτήρα των ποδοσφαιριστών που σε κανένα αγώνα δεν έδωσαν αφορμή για αρνητικά σχόλια.
Ο προπονητής της ομάδας Τάσος Γκουτζίδης δήλωσε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών και τους ανέφερε πως κατάφεραν όχι μόνο να τερματίσουν 2η στην βαθμολογία αλλά να κάνουν ακόμα πιο γνωστό το όνομα του ΑΟΚ στο χώρο της Κεντρικής Ελλάδας, φέρνοντας ως παράδειγμα το νομό Λαρίσης απ' όπου κατάγεται ο ίδιος και όπου μόνο καλά λόγια ακουγόταν για το σωματείο της Καρδίτσας.
Ο πρόεδρος της ομάδας Κος Μπούρης, μοίρασε συγχαρητήρια σε ποδοσφαιριστές, τεχνικό τιμ, στα υπόλοιπα μέλη της διοίκησης αλλά και στον φίλαθλο κόσμο του Α.Ο.Κ. που βοήθησαν ο καθένας από το πόστο του ώστε η ομάδα να είναι μέσα στο στόχο της ανόδου μέχρι την τελευταία αγωνιστική. Δεν έκρυψε ωστόσο ότι, περίμενε περισσότερη βοήθεια τόσο από τους φορείς της πόλης όσο και από τον τύπο.
Όλοι μαζί ανανεώσαν το ραντεβού για την νέα χρονιά, όπου θα προσπαθήσουν και πάλι η ομάδα να κινηθεί σε ρυθμούς πρωταθλητισμού, αν και ο ανταγωνισμός αναμένεται να είναι ακόμα μεγαλύτερος. Ωστόσο και μέχρι τέλος του Μαΐου, θα συνεχίζονται οι προπονήσεις κάθε Τρίτη και Πέμπτη ώστε οι ποδοσφαιριστές να διατηρηθούν σε αγωνιστική ετοιμότητα.
Επίσης, να αναφέρουμε ότι το διάστημα αυτό θα γίνονται και δοκιμές ποδοσφαιριστών, με τους ενδιαφερόμενους να πρέπει να απευθύνονται στους ανθρώπους της ομάδας.
Τέλος, να αναφέρουμε ότι τρεις παίκτες που κινήθηκαν σε υψηλούς ρυθμούς απόδοσης τη χρονιά που μόλις ολοκληρώθηκε, έχουν μπει στο "στόχαστρο" ομάδων της Super League και της Football League. Οι πρώτες διερευνητικές συζητήσεις έχουν γίνει ήδη, ωστόσο υπάρχει δρόμος ακόμα ώστε το ενδιαφέρον να μετουσιωθεί και σε συγκεκριμένες επίσημες προτάσεις.