Ισοπαλία στη Λευκάδα για την Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε η Αναγέννηση από την Λευκάδα όπου αντιμετώπισε τον Τηλυκράτη στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Football League.
Η Αναγέννηση πραγματοποίησε και πάλι μια μέτρια εμφάνιση, βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά τελικά κατάφερε να περισώσει τον ένα βαθμό λίγο πριν το τέλος του αγώνα.
Οι γηπεδούχοι είχαν τη σημαντικότερη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο με τον Τεπετό να εκτελεί την "εσχάτη" των ποινών λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στέλνοντας όμως την μπάλα άουτ.
Η ομάδα του Τηλυκράτη προηγήθηκε στις αρχές της επανάληψης με τον Σαχινίδη με σουτ που νίκησε τον Αναστασίου που πήρε θέση βασικού (ο Παπαδόπουλος δεν ακολούθησε την αποστολή στο νησί). Οι "κιτρινόμαυροι" ανέβασαν τη απόδοσή τους μετά το γκολ των γηπεδούχων και κατάφεραν με τον Αθανασιάδη στο 73' να πετύχουν την ισοφάριση και έπειτα από σέντρα του Μπουντούρη.
Συνθέσεις ομάδων:
Τηλυκράτης (Σάββας Καρυπίδης): Ταϊρης, Μελισσόπουλος, Κλάζογλου, Σμίλντος, Σπ. Καταγής, Παλάσκας, Τεπετός, Γεωργαντζιάς, Σαχινίδης, Τζιμάνης, Κούσης.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Αναστασίου, Γκουγκούδης, Κουκούλης, Ρόβας, Γκόλιας, Κρανιώτης (64' Γεωργακόπουλος), Μπουντούρης, Χατζηρίζος, Υφαντής, Αθανασιάδης (87' Βενέτης), Τζάνης (75' Κοντοβάς)
Στον άλλο αγώνα της ημέρας ο Αιγινιακός έφθασε κοντά στο να σπάσει το αήττητο του Απόλλων Καλαμαριάς αλλά το γκολ του Τασίδη στο 43' απαντήθηκε στο 94' από τον Λεπτοκαρίδη (1-1). Ωστόσο θα πρέπει να τονίσουμε ότι η ομάδα του Απόλλων νωρίτερα είχε δύο σουτ που βρήκαν το δοκάρι της εστίας του Αιγινιακού.
Αγώνα κυπέλλου περιλαμβάνει το αγωνιστικό πρόγραμμα για την Αναγέννηση που θα προσπαθήσει την προσεχή Κυριακή στο Δημοτικό Στάδιο να κάνει την έκπληξη και να ανατρέψει την ήττα με 3-1 από τον Πλατανιά Χανίων.
Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα, η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση είναι και πάλι εκτός έδρας με αντίπαλο τον Βατανιακό.
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:
Δόξα Κρανούλας - Οδυσσέας Κορδελιού
Βατανιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας
Κασσιώπη - Αιγινιακός
Οικονόμος Τσαριτσάνης - Ζάκυνθος
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Τύρναβος
Απόλλων Καλαμαριάς - Τηλυκράτης