Καραΐσκο απέκτησε ο Α.Ο. Τρίκαλα & διοίκηση η Ελασσόνα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Μια σημαντική μεταγραφή ολοκλήρωσε την Παρασκευή η ομάδα του Α.Ο. Τρίκαλα που ανεβάζει πλέον "στροφές" μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα που υπήρχε μεταγραφική άπνοια.
Πρόκειται για τον 24χρονομεσοεπιθετικό Νίκο Καραΐσκο που συνέβαλε τα μέγιστα στην περσινή πορεία πρωταθλητισμού της Ελασσόνας, που στο παρελθόν έχει αγωνιστεί ξανά με την φανέλα της ομάδας. Ο 24χρονος ήταν "μήλο της έριδος" για αρκετές ομάδες της Θεσσαλίας αυτή την χρονική περίοδο, ανάμεσα σε αυτές και η Αναγέννηση, ωστόσο οι συζητήσεις δεν ευοδόθηκαν ανάμεσα στις δύο πλευρές.
Σε ότι αφορά την πρώην ομάδα του ποδοσφαιριστή, τον Π.Ο. Ελασσόνα υπήρξε μια σημαντική εξέλιξη και αυτό έχει να κάνει με την δημιουργία διοίκησης και έπειτα από απανωτές άκαρπες Γενικές Συνελέυσεις. Το βασικό σχέδιο που ήταν να υπάρξει συνένωση με την γειτονική ομάδα του Οικονόμου Τσαριτσάνης δεν προχώρησε αφού δεν υπήρξε ταύτιση απόψεων και έτσι ο ΠΟΕ θα συνεχίσει την αυτόνομη παρουσία του.
Τον προεδρικό θώκο κατέλαβε ο Αντώνης Λιανός, που καλείται σε μια δύσκολη ιδιαίτερα οικονομικά περίοδο να οδηγήσει την ομάδα σε ασφαλή ύδατα. Αποφάσεις για την οριστική συμμετοχή της ομάδας στην Δ Εθνική δεν έχουν παρθεί ακόμα, ωστόσο η απόφαση της ΕΠΟ για δημιουργία 8 ομίλων για την σεζόν 2012- 2013 είναι προς αυτή την κατεύθυνση αφού θα βοηθήσει ώστε να υπάρξουν μειωμένα έξοδα μετακινήσεων.