Κόλπο γκρόσο Αναγέννησης με Αλέξη Κρανιώτη Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στην απόκτηση του Αλέξη Κρανιώτη από τον Α.Ο. Καρδίτσα προχώρησε πριν λίγη ώρα η Αναγέννηση Καρδίτσας σύμφωνα με πληροφορίες του KarditsaLive.Net.
Με την απόκτηση του 22χρονου (γενν. 1990) Κρανιώτη η ομάδα της Αναγέννησης ισχυροποιείται σημαντικά, καθώς μαζί με τον πολύπειρο Χρ. Αθανασιάδη που επίσης ανανέωσε σήμερα (Πέμπτη) θα αποτελέσουν ένα δίδυμο "φωτιά" για τις αντίπαλες εστίες.
Οι διοικήσεις των δύο ομάδων είχαν επαφές τις τελευταίες ημέρες σχετικά με την μεταγραφή του ποδοσφαιριστή από τους "κυανόλευκους" στην ομάδα της Αναγέννησης. Ωστόσο, παρά τις θετικές κατ' αρχήν εξελίξεις που υπήρχαν η μεταγραφή κινδύνεψε να "πέσει στα βράχια", αλλά με αμοιβαίες υποχωρήσεις και καλή διάθεση και από τις τρεις πλευρές το "deal" ολοκληρώθηκε.
Ο ποδοσφαιριστής θα υπογράψει συμβόλαιο για δύο χρόνια εξαργυρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την τελευταία πολύ καλή χρονιά του με τον Α.Ο.Κ. όπου μάλιστα σκόραρε τρεις φορές σε δύο αγώνες εναντίον της νέας του ομάδας.
Σχετικά με τον Δημόπουλο οι τελευταίες εξελίξεις δείχνουν πως ο ποδοσφαιριστής δεν θα συνεχίσει στην Αναγέννηση με πιθανότερη κατάληξη την ΑΕΛ.
Σε ότι αφορά την ομάδα του Α.Ο.Κ., είναι φανερό πως οι αποχωρήσεις δημιουργούν ένα τεράστιο κενό στην ομάδα, καθώς οι περισσότεροι εξ αυτών ήταν παίκτες κορμού. Πάρα ταύτα η διοίκηση του Α.Ο.Κ. αισιοδοξεί ότι θα καλύψει με όσο το δυνατόν καλύτερο τρόπο τα κενά τους, και εντός των επομένων ωρών αναμένεται να υπάρξουν επίσημες ανακοινώσεις για τις προσθήκες που θα γίνουν.