Κοντά σε συνεργασία Αγρότης Λιανοκλαδίου και Λαμία Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Προς συνεργασία οδεύουν ο Αγρότης Λιανοκλαδίου και η Λαμία σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες που έρχονται από τα δύο σωματεία.
Η πολύ δύσκολη οικονομική κατάσταση που έχει διαμορφωθεί στη χώρα, δημιουργεί ανυπέρβλητα εμπόδια για συμμετοχή στην Δ' Εθνική και ειδικά στην σεζόν που έρχεται με την συγχώνευση των ομίλων (από 10 σε 6).
Παρά τις προσπάθειες των ανθρώπων του Αγρότη για αυτόνομη κάθοδο στην κατηγορία, αυτό δεν φαίνεται να είναι εφικτό, κάτι που άλλωστε δύσκολα έγινε κατορθωτό και την περασμένη σεζόν με την ομάδα του Λιανοκλαδίου να κατεβαίνει σαφώς ποιο αποδυναμωμένη αγωνιστικά, εξασφαλίζοντας την παραμονή στην κατηγορία την τελευταία αγωνιστική.
Για την ώρα και μετά και την επαναληπτική Γενική Συνέλευση του Αγρότη όλα δείχνουν ότι την νέα σεζόν η ομάδα του Αγρότη Λιανοκλαδίου με το νέο όνομα που πιθανά να υπάρξει, θα συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Δ' Εθνικής με έδρα την Λαμία.
Δείτε αναλυτικά την απόφαση της Γενικής Συνέλευσης του Αγρότη Λιανοκλαδίου που έγινε την Δευτέρα το βράδυ:
Στην επαναληπτική Γενική Συνέλευση των μελών του Π. Σ. «ΑΓΡΟΤΗΣ» ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙΟΥ, που έγινε το βράδυ της Δευτέρας, αποφασίστηκε ομόφωνα η άμεση συνεργασία με τον Α.Σ. ΛΑΜΙΑ, ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου 2012-2013, ώστε να δημιουργηθεί μια ισχυρή ομάδα που θα πάρει μέρος στο πρωτάθλημα της Δ’ Εθνικής (με έδρα το Δ.Α.Κ. Λαμίας) και μια δεύτερη που θα συμμετάσχει στην Α1 κατηγορία Ε.Π.Σ. Φθιώτιδας (με έδρα το Δημοτικό γήπεδο Λιανοκλαδίου).
Για το σκοπό αυτό η Γενική Συνέλευση αποφάσισε:
1) Την παράταση της θητείας του Διοικητικού Συμβουλίου του ΑΓΡΟΤΗ μέχρι τις 31 Ιούλη 2012.
2) Τον ορισμό τριμελούς επιτροπής από τους Σωτήρη Κουτσοβέλη, Γιώργο Τσώνο και Κώστα Αποστολόπουλο, η οποία εξουσιοδοτήθηκε να συναντηθεί με τη Διοίκηση του Α.Σ. ΛΑΜΙΑ και να υπογράψει τα σχετικά έγγραφα για τη συνεργασία, τους όρους συμφωνίας και τις δεσμεύσεις για την τροποποίηση των καταστατικών των δύο σωματείων, που θα γίνει μέσα στο Φθινόπωρο του 2012.
3) Παράλληλα με την υπογραφή των σχετικών εγγράφων από τις δύο πλευρές θα εξοφληθούν, από το Δ.Σ. του ΑΓΡΟΤΗ, όλες οι οικονομικές εκκρεμότητες του περσινού πρωταθλήματος, που υπάρχουν στο ποδοσφαιρικό τμήμα και σε τρίτους.
Επίσης η Γενική Συνέλευση ενέκρινε ομόφωνα τον Διοικητικό και Οικονομικό απολογισμό της περιόδου 2011-2012 και απάλλαξε το Δ.Σ. από κάθε ευθύνη.