Ξεκίνημα με ήττα για την Α.Ε. Λεονταρίου στα μπαράζ ανόδου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής η πρώτη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου για την Δ' Εθνική με την Α.Ε. Λεονταρίου να ξεκινά με το ...αριστερό τις υποχρεώσεις της στους αγώνες γνωρίζοντας την ήττα στην έδρα του Ρήγα Φεραίου.
Η ομάδα του Λεονταρίου γνώρισε την ήττα δεχόμενη δύο τέρματα ένα σε κάθε ημίχρονο (19' Τριχόπουλο και στο 85' αυτογκόλ) και έφυγε με ήττα από την έδρα του Ρήγα Φεραίου.
Η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Καρδίτσας μπήκε κάπως "μαζεμένη" στο πρώτο ημίχρονο (οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια) ενώ στο δεύτερο ημίχρονο κυνήγησε την ισοφάριση και γενικότερα στάθηκε καλύτερα στο γήπεδο σε σχέση με το α' 45λεπτο. Στο 88' μάλιστα ο Αναγνωστόπουλος έχασε κλασική ευκαιρία να πετύχει το 2-1 όταν το κοντινό πλασέ του απομακρύνθηκε από τους αμυνόμενους πάνω στη γραμμή του τέρματος.
Εκτός του Καρατζόγλου που δεν αγωνίστηκε όπως είχαμε αναφέρει στο pregame του αγώνα, απουσία τελευταίας στιγμής ήταν του Μπαϊρακτάρη που είχε κάποιους πόνους στη μέση και δεν συμπεριλήφθηκε στην αποστολή.
Οι γηπεδούχοι με την νίκη τους αυτή ανέβηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του ομίλου αφού στον άλλο αγώνα της ημέρας για τον 6ο όμιλο οι δύο ομάδες έμειναν στη "λευκή" ισοπαλία με τον Δωτιέα Αγιάς να έχει δοκάρι σε κεφαλιά του Βαΐτση στα μισά του β' ημιχρόνου.
Συνθέσεις ομάδων:
Ρήγας Φεραίος: Σφυρής, Ποτόμι, Γουτούλης, Σπαθής, Γούτσιος, Μπακάλης, Χατζής (63΄Μπλέτσας ), Τριχόπουλος (56' Βουραζέρης), Ρηγίνος (68' Τσιαντής), Μπίκας, Μιχολίτσης.
Α.Ε. Λεονταρίου (Γκαβογιάννης): Σκούρας, Τριανταφύλλου, Παρθένης K., Καλιακούδας, Καπερώνης (72' Γρίβας), Αρσενίδης, Παπαευαγγέλλου, Κατσαρός (60’ Μαχαίρας), Αναγνωστόπουλος, Χαρβαλιάς, Τσιώλης.
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
Ρήγας Φεραίος - Α.Ε. Λεονταρίου 2-0
Δωτιέας Αγιάς - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-0
Σε γρήγορους ρυθμούς το πρόγραμμα της ΕΠΟ για τα μπαράζ και έτσι την προσεχή Τετάρτη θα έχουμε την 2η αγωνιστική του μίνι ομίλου. Η Α.Ε. Λεονταρίου αγωνίζεται στην έδρα της με αντίπαλο τον Δωτιέα Αγιάς που έχει ένα βαθμό από την σιοπαλία της 1η αγωνιστικής.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2η; αγωνιστικής (Ώρα έναρξης 17:00):
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Ρήγας Φεραίος
Α.Ε. Λεονταρίου - Δωτιέας Αγιάς