Κύμα αποχωρήσεων στον Α.Ο.Κ. Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Μετά τους Ταχτιντή, Καπράνα και Γκόλια σειρά για άλλες τέσσερις σημαντικές αποχωρήσεις απο την ομάδα του Α.Ο.Κ., που διακρίθηκαν ιδιαίτερα τόσο την τελευταία σεζόν όσο και προηγούμενες.
Έτσι προς αναζήτηση ομάδας είναι οι Μεσιακάρης, Τρούκης, Κόκκινος και Κουκούλης με τον τελευταίο μάλιστα να είναι κοντά σε μεταγραφή σε ομάδα, μικρότερης κατηγορίας και σε άλλη περιφέρεια. Οι αποχωρήσεις αυτές έχουν δημιουργήσει ένα "μούδιασμα" στους φίλους της ομάδας καθώς πρόκειται για βασικά στελέχη της ομάδας, ωστόσο η διοίκηση του Α.Ο.Κ. εμφανίζεται καθησυχαστική καθώς αναφέρεται ότι θα καλυφθούν οι αποχωρήσαντες από τουλάχιστον ισοδύναμους αγωνιστικά ποδοσφαιριστές. Είναι γεγονός εξάλλου ότι η διοίκηση επιθυμούσε την συνέχιση της συνεργασίας με την πλειονότητα αυτών όμως προσωπικές υποθέσεις και οικογενειακές υποχρεώσεις δεν επέτρεψαν αυτό να υλοποιηθεί.
Αντίθετα παίκτης του ΑΟΚ θα πρέπει να λογίζεται ο Πουρνάρας που την περασμένη χρονιά είχε συμβόλαιο με την Αναγέννηση Καρδίτσας ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει τις συμμετοχές που θα ήθελε. Σύμφωνα με πληροφορίες του KarditsaLive.Net και άλλοι πρώην ποδοσφαιριστές της Αναγέννησης είναι στο "στόχο" του Α.Ο.Κ. και έχουν γίνει οι πρώτες συζητήσεις ενώ πολύ κοντά θα πρέπει να θεωρείται ότι βρίσκεται η ομάδα στον αντικαταστάτη του Τρούκη από ομάδα που αγωνίστηκε στον 4ο όμιλο της Δ Εθνικής και δεν κατάφερε να παραμείνει στην κατηγορία.
Επίσημες ανακοινώσεις αναμένεται να έχουμε από την ερχόμενη εβδομάδα, ενώ η διοίκηση των "κυανόλευκων" καταβάλει προσπάθειες να "κουνήσει" τα μεταγραφικά νερά με μεταγραφή που θα προκαλέσει έκπληξη.
Ο Αλέξανδρος Τρούκης για την αποχώρησή του από την ομάδα του ΑΟΚ δήλωσε αποκλειστικά στο KarditsaLive.Net: "Φεύγω σαν φίλος μετά από 8 χρόνια από το σωματείο που ανδρώθηκα ποδοσφαιρικά. Θέλω να ευχαριστήσω την διοίκηση, τον Κο Μπούρη και τον Κο Τσέλιο προσωπικά για την κατανόηση της απόφασής μου. Εύχομαι ότι καλύτερο στον ΑΟΚ. Φίλοι είμαστε και φίλοι θα είμαστε. Τα καλύτερα στην ομάδα του ΑΟΚ και στο μέλλον ποτέ δεν ξέρεις..."