Με φρέσκο "αίμα" από το Καρπενήσι γεμίζει το ρόστερ ο ΑΟΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Σε δύο προσθήκες ποδοσφαιριστών από τον ΑΠΟΚ Βελούχι προχώρησε τις τελευταίες ώρες η ομάδα του Α.Ο. Καρδίτσα.
Μετά από αρκετές αποχωρήσεις ποδοσφαιριστών ήρθε η ώρα των μεταγραφών για την ομάδα του Α.Ο. Καρδίτσα που προχώρησε στη μεταγραφή του Δημ. Ρεσίτη και του Αλ. Γενιτσαρόπουλου που αγωνίστηκαν την περασμένη σεζόν με την φανέλα του ΑΠΟΚ Βελούχι. Ο Παύλος Σερμπέσης που ήταν και αυτός εκεί, γνωρίζει πολύ καλά τα προσόντα των δύο ποδοσφαιριστών και έδωσε το "οκ" για την συνεργασία.
Ο Δημήτρης Ρεσίτης παρότι 22χρονος έχει υπερασπιστεί σε πολλούς αγώνες την εστία της πρώην ομάδας του, και φιλοδοξεί να ανατικαταστήσει επάξια το κενό του Αλ. Τρούκη που αποχώρησε μετά από 8 χρόνια από την ομάδα.
Ο Αλέξανδρος Γενιτσαρόπουλος είναι 18 ετών και ήδη έρχεται από δύο καλές σεζόν με τον ΑΠΟΚ σε Α' Ερασιτεχνική και Δ' Εθνική αντίστοιχα. Η θέση του είναι μεσοεπιθετικός και σύμφωνα με τα στοιχεία που έχει δείξει έως σήμερα διακρίνεται για τα ηγετικά του προσόντα παρά το νεαρό της ηλικίας του.