Με κέφι και όρεξη για δουλειά η πρεμιέρα της Αναγέννησης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας 30 Ιουλίου η επίσημη πρώτη προπόνηση για την ομάδα της Αναγέννησης, στο χώρο του Δημοτικού Σταδίου και κάτω από συνθήκες καύσωνα.
Στο χώρο του γηπέδου βρέθηκαν αρκετοί ποδοσφαιριστές από την περσινή ομάδα αλλά και πολλά νέα αποκτήματα που όπως είναι φυσικό κέντρισαν το ενδιαφέρον των φίλων της ομάδας που βρέθηκαν στην κερκίδα του γηπέδου. Έντονο το ενδιαφέρον για την παρουσία του Αλέξη Κρανιώτη αλλά και του Σάκη Κουκούλη που είναι και το απόκτημα των τελευταίων 24 ωρών. Πολλά τα χειροκροτήματα και για τον προπονητή της ομάδας Σάκη Θεοδοσιάδη στον οποίον και στηρίζονται πολλές από τις ελπίδες διάκρισης την φετινή σεζόν.
Στην κερκίδα βρέθηκε και ο νέος πρόεδρος της ομάδας Βασίλης Μπούρμπος μαζί με άλλα μέλη της διοίκησης του ΤΑΠ αλλά και της ερασιτεχνικής, εμφανώς ικανοποιημένοι από τις κινήσεις που έχουν γίνει για την ενδυνάμωση της ομάδας και διατηρώντας την σφικτή οικονομική πολιτική που εξ αρχής είχε τεθεί. Το υπόλοιπο της εβδομάδας αναμένεται να συνεχιστούν οι καθημερινές απογευματινές προπονήσεις ενώ αμέσως μετά θα γίνει το βασικό κομμάτι της προετοιμασίας, χωρίς όμως ακόμα να έχει ανακοινωθεί από την διοίκηση ο τόπος φιλοξενίας.
Το φετινό ρόστερ της Αναγέννησης ως σήμερα έχει ως ακολούθως:
Tερματοφύλακες
1) Πέτρος Αναστασίου
2) Γεώργιος Τσάμης
3) Περικλής Γεωργαντζάς
Αμυντικοί
1) Χρήστος Δούκας
2) Αθανάσιος Σάββας
3) Αναστάσιος Ζάγγος
4) Παναγιώτης Πάτρας
5) Χρήστος Κούρκουλας
6) Βασίλειος Τζάνης
7) Θωμάς Μπαντής
8) Κυριάκος Παπαναστασίου
9) Θανάσης Κουκούλης
1) Άγγελος Χατζηρίζος
2) Νικόλαος Ντόβας
3) Σπυρίδων Γκουγκούδης
4) Νικόλαος Γκόλιας
5) Νικόλαος Φλιούκας
6) Γεώργιος Υφαντής
7) Αναστάσιος Γεωργακόπουλος
8) Θωμάς Μυργιώτης
9) Γεώργιος Νταντάμης
1) Σωκράτης Μπουντούρης
2) Χρήστος Αθανασιάδης
3) Αλέξης Κρανιώτης
4) Ηλίας Βενέτης