Με Πιερικό την Κυριακή η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Νέο φιλικό αγώνα δίνει την Κυριακή το απόγευμα η ομάδα της Αναγέννησης υποδεχόμενη στο Δημοτικό Στάδιο την ομάδα του Πιερικού.
Άλλο ένα δυνατό τεστ για τους "κιτρινόμαυρους" με ομάδα που θα αγωνιστεί στην Football League και η οποία βρίσκεται στο τέλος της προετοιμασίας της. Σύμφωνα με τα όσα συμβαίνουν τελευταία στο χώρο της Football League για τις 29-30 Σεπτεμβρίου πάει η έναρξη του πρωταθλήματος και με την συμμετοχή συνολικά 21 ομάδων. Αντίθετα για το τελευταίο δεκαήμερο του Οκτωβρίου θα πρέπει να τοποθετείται η έναρξη των υποχρεώσεων στο πρωτάθλημα της Football League 2 για την Αναγέννηση που έτσι και αλλιώς θα απαρτίζεται από λίγες ομάδες (ίσως και δέκα).
Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα απουσιών οι δύο ομάδες (δύο ελλείψεις για τον Πιερικό) Θεοδοσιάδης και Γκουλής θα δοκιμάσουν πρόσωπα και σχήματα για ένα ακόμα αγώνα.
Η έναρξη του αγώνα έχει οριστεί για τις 17:00 και το εισιτήριο τιμάται 10 ευρώ.
Επόμενη φιλική αναμέτρηση για την Αναγέννηση, στην Τσαριτσάνη με αντίπαλο τον Οικονόμο που μέχρι τελευταία στιγμή παιζόταν η συμμετοχή του στην Football League 2.