Με τον Δωτιέα Αγιάς την Τετάρτη το Λεοντάρι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Τον 2ο αγώνα της για τα μπαράζ ανόδου στη Δ' Εθνική δίνει την Τετάρτη η ομάδα της Α.Ε. Λεονταρίου αγωνιζόμενη στην έδρα της.
Μετά την ήττα στον πρώτο αγώνα εκτός έδρας από την ομάδα του Ρήγα Φεραίου η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Καρδίτσας θα προσπαθήσει να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα το απόγευμα της Τετάρτης με αντίπαλο τον πρωταθλητή της ΕΠΣ Λάρισας Δωτιέα Αγιάς.
Οι γηπεδούχοι του Κου Γκαβογιάννη θέλουν τη νίκη στον αγώνα της Τετάρτης καθώς οι αγώνες στον όμιλο είναι λίγοι, μόνο έξι και κάθε απώλεια δεν είναι εύκολο να αναπληρωθεί ειδικά αν είναι και εντός έδρας. Αγωνιστικά θα απουσιάσει ο Καρατζόγλου ενώ η συμμετοχή του Μπαϊρακτάρη που δεν αγωνίσθηκε και την Κυριακή θα αποφασιστεί πριν τον αγώνα.
Η πλευρά των φιλοξενουμένων έρχεται από ισοπαλία εντός έδρας, αποτέλεσμα που δεν είναι θετικό ειδικά αν συνυπολογίσουμε ότι αρχής γενομένης από τον αγώνα του Λεονταρίου ξεκινά ένα δύσκολο πρόγραμμα με τρία συνεχόμενα εκτός έδρας παιχνίδια.
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής και οι διαιτητές (Ώρα έναρξης 17:00)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Ρήγας Φεραίος (Κοεμτζίδης, Κουτζιακουτζίδης, Κεντζιόπουλος από Σ.Δ. ΕΠΣ Κοζάνης)
Α.Ε. Λεονταρίου - Δωτιέας Αγιάς (Μαντάκης από Σ.Δ. ΕΠΣ Ημαθίας, Σίπκας από Σ.Δ. ΕΠΣ Πέλλας, Καραγκιζόπουλος από Σ.Δ. ΕΠΣ Ημαθίας)