Μήνυμα Θ. Κολοβού για την αποχώρηση από το Δ.Σ.του Αγρότη Λιανοκλαδίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Αποχωρώντας από το Δ.Σ. της ομάδας του Αγρότη Λιανοκλαδίου μετά από πολυετή θητεία θα ήθελα να εκφράσω μερικές σκέψεις:
1. Να ευχηθώ στη νέα διοίκηση που προέκυψε απ' τις αρχαιρεσίες, καλή επιτυχία στο έργο της, να πετύχει τους στόχους της και να κρατήσει ψηλά το όνομα του Αγρότη.
2. Να ευχαριστήσω όλους όσους συνεργαστήκαμε αυτά τα χρόνια όπως: Τοπικούς Φορείς, ΕΠΣΦ, Σύνδεσμο Διαιτητών, Χορηγούς, Μ.Μ.Ε. παράγοντες ομάδων, κυρίως τους φιλάθλους μας που ήταν αρωγοί και η ψυχή της ομάδας, καθώς επίσης όλους τους ποδοσφαιριστές και προπονητές που πέρασαν από την ομάδα.
3. Θα ήθελα όμως να σταθώ ιδιαίτερα, γιατί νιώθω την ανάγκη, να εξάρω την προσωπικότητα και το ήθος του Μάκη Ζαχαρόπουλου που δούλεψε τα 4 τελευταία χρόνια στην ομάδα. Έδωσε πολλά σε αυτή την ομάδα αλλά και πολλά, όπως το σημαντικότερο όλων των αγαθών, Αγάπη.
Του εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι υγιής και να προσφέρει αυτά που ξέρει και μπορεί απ' όποιο μετερίζι βρίσκεται. Να ξέρει όμως σίγουρα πως στο Λιανοκλάδι έχει μόνο φίλους και η πόρτα της ομάδας είναι πάντα ανοιχτή. Και του θυμίζω το εξής: οι καλοί δεν χάνονται ποτέ.
4. Να ευχηθώ στον ΠΑΣ Λαμία 1964, με την ευκαιρία τούτη που του δίνεται για ένα καινούργιο ξεκίνημα, να ευοδωθούν οι στόχοι για το καλό της πόλης και του Φθιωτικού ποδοσφαίρου γενικότερα.
5. Τέλος θέλω να πιστεύω ότι με όποιες δυνάμεις και δυνατότητες είχα, μπόρεσα και προσέφερα και εγώ στην ανοδική και ιστορική πορεία του Αγρότη Λιανοκλαδίου.
Θωμάς Κολοβός
(Πρώην μέλος Δ.Σ. Αγρότη Λιανοκλαδίου)