Νίκησε αλλά δεν ενθουσίασε η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Το τέταρτο φιλικό της έδωσε το απόγευμα της Κυριακής η Αναγέννηση στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης με αντίπαλο τον γειτονικό Α.Ο. Τρίκαλα.
Χωρίς να ενθουσιάσει η Αναγέννηση επικράτησε με 1-0 στο 87' με γκολ που πέτυχε ο Αλέξης Κρανιώτης που είχε μπει ως αλλαγή στο ημίχρονο και ο οποίος δείχνει να είναι σε εξαιρετική κατάσταση διατηρώντας την επαφή με τα δίκτυα.
Η Αναγέννηση είχε κάποιες καλές στιγμές με ευκαιρίες των Μπουντούρη και Αθανασιάδη κυρίως στο α' ημίχρονο αλλά χωρίς να έχει ρυθμό στην προσπάθειά της. Καλά στάθηκαν τα Τρίκαλα, που να θυμίσουμε ότι αγωνιζονται μια κατηγορία πιο κάτω ενώ το Σάββατο είχαν δώσει και άλλο φιλικό αγώνα.
Ο Σάκης Θεοδοσιάδης έδειξε να έχει καταλήξει στον βασικό κορμό της ομάδας, τον οποίο και παρέταξε στην αρχική ενδεκάδα του φιλικού αγώνα. Στο β' ημίχρονο ωστόσο έγιναν αρκετές αλλαγές από τον προπονητή της Αναγέννησης, αφού σκοπός των φιλικών αγώνων είναι να δοκιμαστούν οι δυνατότητες όλων των παικτών καθώς και οι θέσεις στον αγωνιστικό χώρο που μπορεί να προσφέρουν περισσότερο.
Συνθέσεις ομάδων:
Αναγέννηση Καρδίτσας (Θεοδοσιάδης): Παπαδόπουλος, Τζάνης, Σάββας, Πάτρας, Κουκούλης, Γκόλιας, Ρόβας, Μπιτέλης, Μπουντούρης, Χατζηρίζος, Αθανασιάδης. Έπαιξαν και οι: Κρανιώτης, Ντόβας, Φλιούκας, Κούρκουλας, Γκουγκούδης, Ζάγγος, Δούκας, Παπαναστασίου, Υφαντής και Μυργιώτης.
Α.Ο. Τρίκαλα (Βέκιος): Ζαφείρης, Παπαγιαννόπουλος, Τεντολούρης Δ., Στάμος, Γκόλιας, Τεντολούρης Απ., Καραϊσκος, Ανδρέου, Πολυζωγόπουλος, Παππάς, Κεραμάς. Έπαιξαν και οι Ρουσσιαμάνης,Τασσιόπουλος, Τζιουβάρας, Νάκος και Μηνάς.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κος Μαλλιώρας με βοηθούς τους Βαφειάδη και Διπλάρη.
Τελικά δεν βρέθηκαν στο γήπεδο φίλαθλοι των φιλοξενουμένων, καθώς η πρόθεσή τους για οργανωμένη μετακίνηση περίπου 100 φιλάθλων ανακόπηκε από τις αστυνομικές δυνάμεις. Στις κερκίδες βρέθηκαν περίπου 600 φίλοι της Αναγέννησης που τελικά πανηγύρισαν την φιλική νίκη επί του Α.Ο. Τρίκαλα.
Την Τετάρτη η Αναγέννηση αγωνίζεται με το Λεοντάρι για το κύπελλο "Ευ αγωνίζεσθαι", ενώ την Πέμπτη ακολουθεί φιλικό με τον Ατρόμητο Παλαμά.