Νίκησε ο Τύρναβος και έπιασε την Αναγέννηση στην 2η θέση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Δευτέρας η 6η αγωνιστική για το Βόρειο όμιλο της Football League 2 με τον Τύρναβο να κερδίζει την Ζάκυνθο με σκορ 1-0.
Οι γηπεδούχοι κέρδισαν τον αγώνα χάρη σε ένα γκολ που πέτυχε ο Κακαβίτσης μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης. Η ομάδα της Ζακύνθου προσπάθησε να πετύχει την ισοφάριση κυρίως στο β' ημίχρονο ωστόσο δεν τα κατάφερε και παρέμεινε στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας ισόβαθμη μαζί με Τηλυκράτη και Βατανιακό.
Αντίθετα ο Τύρναβος βρέθηκε στην 2η θέση μαζί με την Αναγέννηση ωστόσο μπορεί εντός της εβδομάδας να έχουμε αλλαγή στον πίνακα καθώς αναμένεται η απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής για την (παράνομη) συμμετοχή του Κακαβίτση στον αγώνα των δύο ομάδων την 1η αγωνιστική.
Τελευταία τροποποίηση στις3 Δεκεμβρίου 2012, 17:44