Ολοκληρώνει το βασικό στάδιο προετοιμασίας η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ολοκληρώνεται το πρωί της Τρίτης 14 Αυγούστου η βασική προετοιμασία της Αναγέννησης Καρδίτσας που πραγματοποιείται στο Μουζάκι.
Οι ποδοσφαιριστές του Σάκη Θεοδοσιάδη εφάρμοσαν αυτό το 9ημερο όλα όσα τους ζήτησε αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις κατά πρώτο και βασικότερο σε ότι αφορά την ομοιογένεια. Παρά του ότι ήρθαν αρκετοί παίκτες στην ομάδα, το κλίμα μεταξύ των παικτών φαντάζει ιδανικό.
Σε ότι αφορά την προετοιμασία, ο νεαρός τερματοφύλακας Περικλής Γεωργαντζάς είχε μια θλάση τις προηγούμενες ημέρες και θα ακολουθήσει ειδικό πρόγραμμα αποκατάστασης, χάνοντας το υπόλοιπο μέρος της προετοιμασίας.
Τις επόμενες ημέρες αναμένεται να έχουμε και το πρώτο φιλικό ξεμούδιασμα (πιθανότατα το ερχόμενο Σάββατο 18 Αυγούστου και με ομάδα του νομού μας). Ακολουθεί το φιλικό με την Νίκη Βόλου στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης στις 22 Αυγούστου ενώ πάντα υπάρχει σε εκκρεμότητα και το φιλικό με την ΑΕΛ που επίσης θα γίνει στην Καρδίτσα. Με αφορμή το τελευταίο, την Δευτέρα ολοκληρώθηκαν και τα τυπικά για την ενσωμάτωση του Φαλάγγα στους "κιτρινόμαυρους" ως ελεύθερος από την ΑΕΛ υπογράφοντας τριετές συμβόλαιο.