Πειθαρχική δίωξη στον Πύρασο για την επιστολή στην ΕΠΟ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Πειθαρχική δίωξη σε βάρος της ομαδας του Πυράσου άσκησε ο ποδοσφαιρικός εισαγγελέας, Κωνσταντίνος Πετρόπουλος και η ομαδα της Αγχιάλου απειλείται με νέο πρόστιμο.
Αφορμή, η επιστολή, που στάλθηκε στην ΕΠΟ και τα σχόλια που περιέχονται σε αυτή τόσο για την ΕΠΟ όσο και για τον Πρόεδρό της.
Ετσι ο Πύρασος κατηγορείται, «για πράξεις που προβλέπονται και τιμωρούνται πειθαρχικά από τις διατάξεις των άρθρων 14 παρ. 2 και 3 και 25 παρ. 1 και 4 του Πειθαρχικού Κώδικα της ΕΠΟ».
Σύμφωνα με τις διατάξεις οι προβλεπόμενες ποινές είναι επίπληξη και πρόστιμο για δυσμενείς κρίσεις.
Το KarditsaLive.Net επικοινώνησε με τον Πρόεδρο της ομάδας του Πυράσου ο οποίος επιβεβαίωσε το γεγονός, ωστόσο δεν θέλησε να σχολιάσει την απόφαση για την δίωξη. Ο ίδιος ωστόσο ανέφερε ότι η ιστορία για το Πύρασο έχει κλείσει. Η ομάδα προετοιμάζεται για την νέα χρονιά που θα την βρει στην Α' Ερασιτεχνική της ΕΠΣ Θεσσαλίας. Κλείνοντας ωστόσο, δεν παρέλλειψε να ευχαριστήσει την Διοίκηση της Αναγέννησης για την φιλοξενία που παρείχε στον ίδιο όσο και στα μέλη της αποστολής στον αγώνα που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο.