Πρώτη γεύση από Αναγέννηση την Τετάρτη στο Δημοτικό Στάδιο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Μετά από περίπου τρεις εβδομάδες προετοιμασίας έφθασε η ώρα για το πρώτο φιλικό της Αναγέννησης που θα πραγματοποιηθεί το απόγευμα της Τετάρτης στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας.
Αντίπαλος θα είναι η Νίκη Βόλου του Περικλή Αμανατίδη και του Ουέλιγκντον με ώρα έναρξης του αγώνα στις 20:00. Θυμίζουμε πως η ομάδα από την Νέα Ιωνία κατάφερε να ανέβει στην Football League μέσα από την διαδικασία των play off και σίγουρα αποτελεί ένα ιδιαίτερα δυνατό αντίπαλο που μάλιστα βρίσκεται και σε μεγαλύτερη αγωνιστική ετοιμότητα αφού το πρωτάθλημα που συμμετέχει ξεκινά νωρίτερα.
Ο Σάκης Θεοδοσιάδης αναμένεται να κάνει αρκετές δοκιμές στην 11αδα, δίνοντας χρόνο σε όλους τους ποδοσφαιριστές και δοκιμάζοντας διάφορα αγωνιστικά σχήματα που υλοποιήθηκαν όλο αυτό το διάστημα στις προπονήσεις της ομάδας.
Στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας αναμένεται να βρεθούν πολλοί φίλοι των "κιτρινόμαυρων" που θα έχουν την ευκαιρία να δουν την ομάδα που "χτίζεται" για να επιτύχει μια θετική παρουσία στην επιστροφή της στις επαγγελματικές κατηγορίες. Από πλευράς φιλοξενουμένων αναμένεται να βρεθούν κάποιοι φίλοι της ομάδας που θα παρακολουθήσουν τον αγώνα από την κερκίδα στο πέταλο.
Το εισιτήριο για τον αγώνα κοστίζει 10 ευρώ.
Αμέσως μετά από αυτό το φιλικό αναμένεται ένα ακόμα επίσης με ομάδα από την Θεσσαλία και την Football League. Πρόκειται για την ΑΕΛ και θα διεξαχθεί και πάλι στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας και στο πλαίσιο των μεταγραφών Φαλάγγα - Δημόπουλου. Πιθανότερη ημερομηνία διεξαγωγής είναι η Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου και αναμένεται να πραγματοποηθεί επίσης βράδυ.