Σ. Θεοδοσιάδης: "Κανείς δεν μπορεί να μας ξεγράψει..." Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ανοιχτή άφησε την υπόθεση πρόκριση ο προπονητής της Αναγέννησης Σ. Θεοδοσιάδης σε δηλώσεις του μετά την λήξη του αγώνα με τον Πλατανιά παρά το 3-1 ενώ από την άλλη ο αντίπαλος προπονητής Άγγελος Αναστασιάδης στάθηκε περισσότερο στους τραυματισμούς που είχε η ομάδα του και στο παιχνίδι που προηγήθηκε με την Βέροια.
Αναλυτικά οι δηλώσεις τους:
Άγγ. Αναστασιάδης: "Έγινε ένα παιχνίδι στο οποίο βάλαμε κάποια παιδιά που δεν είχαν συμμετοχές για να τα δούμε και να ξέρουμε που βαδίζουμε και που μπορούμε να βασιστούμε.
Είμαι ικανοποιημένος από μερικούς απογοητευμένος από κάποιους. Δεν μπορώ να σας πω από ποιους. Το θετικό είναι ότι όσο είχαμε δυνάμεις κάναμε φάσεις πολύ πιο εύκολα απ’ την περασμένη Κυριακή που σημαίνει ότι τα παιδιά καταλαβαίνουν κάποια πράγματα που ζητάμε.
Το αρνητικό είναι πως για ακόμα ένα παιχνίδι κάναμε 3 αναγκαστικές αλλαγές και μετά το 65΄ υπάρχουν 2-3 κουρασμένοι ποδοσφαιριστές που απουσιάζουν απ’ το παιχνίδι. Μια διαπίστωση πολύ άσχημη για μένα. Πάθαμε πολλές ζημιές, εγώ θέλω να κάνω πολλά περισσότερα πράγματα αλλά δεν μπορώ γιατί θα χάσουμε όλη την ομάδα.
Μετά το αρνητικό αποτέλεσμα με τη Βέροια μπορέσαμε και βάλαμε κάποια καινούρια στοιχεία στο παιχνίδι μας και πιστεύω ότι αν μπορέσουμε και λειτουργήσουμε λίγο καλύτερα και να φτιάξουμε τη φυσική κατάσταση των παικτών, που έχει να κάνει και με τον τρόπο ζωής αλλά και με όλα τα άλλα θα κάνουμε μια καλή ανατροπή στα δεδομένα της ομάδας. Βλέποντας το παιχνίδι σήμερα πιστεύω ότι πρέπει να κρατήσω τα θετικά παρά τα αρνητικά.
Κυρίως υπεύθυνος για την απόδοση της ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο με τη Βέροια είμαι εγώ. Και θέλω να εξηγηθώ, πως για κάθε κακό αποτέλεσμα της ομάδας έχω εγώ το 95% της ευθύνης, ενώ, για κάθε θετικό αποτέλεσμα είναι το αντίθετο.
Οι εξηγήσεις είναι για να βοηθάνε και εμένα και αυτούς. Βλέποντας ξανά και ξανά το παιχνίδι πρέπει να ευχαριστήσουμε τη Παναγιά. Μας έδωσε ένα πόντο ο οποίος στο δρόμο σίγουρα θα είναι πάρα πολύ χρήσιμος".
Σ. Θεοδοσιάδης: "Ξέραμε ότι έχουμε να αντιμετωπίσουμε ομάδα Super League με ποιοτικό ρόστερ. Ήρθαμε να παίξουμε ποδόσφαιρο και όχι αντιποδόσφαιρο. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ από νωρίς, όμως, αντιδράσαμε και ισοφαρίσαμε. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπήκαμε καλά και πληρώσαμε μια ανόητη φάση. Αν ήμασταν πιο τυχεροί θα μπορούσαμε να βάλουμε ακόμα ένα γκολ. Ξεχνάμε το παιχνίδι σήμερα, πρωταρχικός μας στόχος είναι το πρωτάθλημα και σε 3 μέρες έχουμε παιχνίδι με τον Τηλυκράτη.
Η ομάδα μας απαρτίζεται από 3-4 ώριμους παίκτες και οι υπόλοιποι παίκτες είναι 18-20 χρονών, αποκομίσαμε πολλές εμπειρίες και αυτό ήταν το θετικό. Στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές, το 3-1 μας δίνει κάποιες ελπίδες για το δεύτερο ματς και αν κάποιος προδικάσει καταστάσεις θα κάνει λάθος. Έχουμε 10 μέρες μπροστά μας, να περάσει το ματς με τον Τηλυκράτη και μετά έχουμε μια βδομάδα να προετοιμαστούμε, σίγουρα δεν μπορεί να μας ξεγράψει κανείς».