Στη διάθεση των φίλων της Αναγέννησης τα εισιτήρια του αγώνα της Τετάρτης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Μπορεί τα πανηγύρια για την άνοδο να έχουν ξεκινήσει από το απόγευμα του Σαββάτου στην Ελασσόνα, ωστόσο σε λιγότερο σε δύο ημέρες η ομάδα της Αναγέννησης θα δώσει νέο αγώνα για την τελευταία αγωνιστική του 4ου ομίλου από τον οποίο επιζητά μόνο τη νίκη για να κρατά την τύχη στα "χέρια" της.
Αντίπαλος των "κιτρινόμαυρων" η ομάδα του Αμπελωνιακού που πλέον δεν έχει ελπίδες ανόδου, ωστόσο η πολύ αξιόλογη παρουσία της στο φετινό πρωτάθλημα και η ιδιαίτερα σφιχτή άμυνά της αξίζει και της αντίστοιχης προσοχής ώστε να μην υπάρχουν αρνητικές εκπλήξεις στον αγώνα της Τετάρτης.
Παρότι εργάσιμη ημέρα και με ανοιχτά τα καταστήματα στην πόλη, αναμένεται να υπάρξει μαζική κινητοποίηση των φίλων της ομάδας, που θα βοηθήσουν με τον τρόπο τους η ομάδα της Αναγέννησης να πετύχει τον στόχο της επανόδου στις επαγγελματικές κατηγορίες.
Μάλιστα από σήμερα ξεκίνησε και η προπώληση των εισιτηρίων για τους φιλάθλους της ομάδας. Όπως ενημερώνει με ανακοίνωσή της η Διοίκηση της Αναγέννησης, εισιτήρια του αγώνα με τον Αμπελωνιακό θα προπωλούνται στα ακόλουθα σημεία της πόλης:
1. CALCIO KAFFE, ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ-ΧΑΤΖΗΡΙΖΟΣ
2. AMANO KAFFE - ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ
3. ZERO KAFFE- ΣΑΜΑΛΙΚΟΥΔΗΣ
4. ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΠΡΟΠΟ –ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΥ
5. ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Στα "έξοδα" θα πρέπει να μπει η ομάδα του Αμπελωνιακού για τον αγώνα με τον Πυργετό και έπειτα από "καμπάνα" που έπεσε σήμερα από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ.
Συγκεκριμένα:
"Κηρύσσει πειθαρχικά ελεγκτέο το αθλητικό σωματείο με την επωνυμία ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ και του επιβάλλει χρηματική ποινή οκτακοσίων (800) € (αγώνας Δ΄ Εθνικής Αμπαλωνιακός-Πυργετός στις 4/3/2012)".