Στη Σαμαρίνα το βασικό στάδιο προετοιμασίας του Τυρνάβου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στη Σαμαρίνα Γρεβενών βρίσκεται απο το πρωί της Τρίτης η αποστολή του Τυρνάβου 2005, όπου και θα παραμείνει μέχρι και την Τρίτη 14 Αυγούστου για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας.
Οι παίκτες με διάθεση και όρεξη, θα δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους και θα προετοιμαστούν για την δύσκολη χρονιά που αναμένεται. Η περίοδος που επιλέχθηκε απέδειξε πως ήταν η κατάλληλη, καθώς το θερμόμετρο στην πόλη του Τυρνάβου τις τελευταίες μέρες, όπως και στην ευρύτερη περιοχή, έχει χτυπήσει κόκκινο και οι συνθήκες των προπονήσεων έκαναν δύσκολο το έργο της ομάδας.
Ο προπονητής της ομάδος Τάσος Μπεριτζάς, με βοηθό τον Βρασίδα Κοντοθανάση, γυμναστή τον Κώστα Μαντζιώκα και προπονητή τερματοφυλάκων τον Κώστα Τσώτσο θα έχουν μια εβδομάδα σκληρής προπόνησης με τους νεαρούς του Τυρνάβου. Μια δουλειά που έχει ξεκινήσει αδιάκοπα έδω και δεκαπέντε μέρες και θα συνεχιστεί μέχρι και την έναρξη του πρωταθλήματος, με στόχο πάντα την καλύτερη δυνατή εμφάνιση και λειτουργία της ομάδας στον αγωνιστικό χώρο.
Στην αποστολή της ομάδος συμπεριλήφθηκαν οι εξής ποδοσφαιριστές:
ΑΓΡΟΔΗΜΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ
ΑΛΕΞΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΓΟΥΠΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΔΙΒΑΝΕΣ ΠΕΤΡΟΣ
ΔΗΜΟΛΙΟΣ ΔΗΗΤΡΗΣ
ΚΑΚΑΒΙΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΚΑΛΠΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΚΑΤΣΙΒΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΛΑΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΜΕΖΙΝΙ ΕΡΜΗΣ
ΠΟΝΤΕ ΠΑΡΙΣ
ΝΙΚΟΛΙΤΣΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ
ΝΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΝΤΑΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΠΕΡΙΦΑΝΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
ΠΟΛΥΖΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
ΡΟΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΣΙΑΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ
ΤΖΙΟΛΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
ΤΣΟΥΚΑΛΟΣ ΝΙΚΟΣ
ΦΛΕΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΧΑΡΙΣΟΥΛΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
Αρχηγός της αποστολής είναι ο γενικός αρχηγός της ομάδος, ο κ. Δημήτρης Κουτίνας. Γιατρός ο κ. Χριστόφορος Κατσαρός και φροντιστής ο κ. Ζήσης Τσιάλτας.