Στην Δ Εθνική θα συμμετέχει κανονικά η Α.Ε. Λεονταρίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Συμμετοχή στην Δ' Εθνική θα δηλώσει κανονικά η ομάδα του Λεονταρίου αφού φαίνεται να ξεπεράστηκε και το τελευταίο εμπόδιο που ήταν το γηπεδικό.
Η διοίκηση του σωματείου συναντήθηκε με τους αρμοδίου του Δήμου Σοφάδων και πήρε διαβεβαιώσεις ότι θα γίνουν οι απαραίτητες βελτιώσεις - προσθήκες στο Δημοτικό γήπεδο του Λεονταρίου ώστε η ομάδα να μπορεί να αγωνιστεί στην φυσική της έδρα. Θυμίζουμε ότι πρέπει εκ των άμεσων προσθηκών είναι να υπάρξει περιμετρική περίφραξη του αγωνιστικού χώρου ενώ βελτιώσεις πρέπει να γίνουν και στα αποδυτήρια των ομάδων και των διαιτητών.
Έτσι την νέα σεζόν ο ο νομός μας θα εκπροσωπηθεί με δύο ομάδες στην κατηγορία: τον Α.Ο. Καρδίτσα και την Α.Ε. Λεονταρίου χωρίς όμως ακόμα να γνωρίζουμε ούτε τον αριθμό των ομάδων που θα απαρτίζουν τον όμιλο αλλά ούτε και την προκήρυξη του πρωταθλήματος σχετικά με τις ομάδες που θα ανεβαίνουν κατηγορία ή θα υποβιβάζονται.
Οριστικά επίσης με την συμμετοχή της Α.Ε. Λεονταρίου στη Δ' Εθνική "κλειδώνει" και η παραμονή της Δόξας Μητρόπολης στην Α' ερασιτεχνική αφού έτσι αδειάζει μια θέση. Θυμίζουμε ότι την προσεχή Δευτέρα 6 Αυγούστου ολοκληρώνονται οι δηλώσεις συμμετοχών στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Καρδίτσας και η συμμετοχή έως σήμερα είναι άκρως ικανοποιητική. Πολλά είναι τα σωματεία ωστόσο που θα ολοκληρώσουν και το τυπικό της υπόθεσης την τελευταία ημέρα των δηλώσεων συμμετοχής.