Στην έδρα του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας δοκιμάζεται η Α.Ε. Λεονταρίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Τον τρίτο της αγώνα με τον οποίο και ολοκληρώνεται ο πρώτος γύρος των μπαράζ ανόδου στη Δ' Εθνική δίνει την Κυριακή το απόγευμα η ομάδα της Α.Ε. Λεονταρίου.
Ο αγώνας θα γίνει στην έδρα του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας που έχει την πρώτη θέση στη βαθμολογία μετά από δύο αγώνες με 4 βαθμούς ενώ η ομάδα του Λεονταρίου ακολουθεί με ένα βαθμό λιγότερο και μαζί με την ομάδα του Ρήγα Φεραίου. Πιθανό θετικό αποτέλεσμα θα αυξήσει σημαντικά τις πιθανότητες ανόδου μέσω των δύο πρώτων θέσεων στη βαθμολογία για την πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Καρδίτσας.
Αγωνιστικά προβλήματα παραμένουν για την ομάδα του Λεονταρίου οι απουσίες των Καρατζόγλου, Καπερώνη και Μπαϊρακτάρη.
Στον άλλο αγώνα της ημέρας η ομάδα του Δωτιέα Αγιάς θα πρέπει να τα δώσει όλα για να κατακτήσει βαθμό η βαθμούς στην έδρα του Ρήγα Φεραίου καθώς διαφορετικά θα χάσει σημαντικό έδαφος στην προσπάθεια της ανόδου.
Το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές (Ώρα έναρξης: 17:00)
Ρήγας Φεραίος - Δωτιέας Αγιάς (Σφακιανάκης Ι. - Ταρανάς Αθ. - Αθανασόπουλος Δ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Αθηνών)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Α.Ε. Λεονταρίου (Φωτιάδης Αν. - Πολυμενίδης Κ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Σερρών και Παπαδόπουλος Ηλ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Μακεδονίας)