Στην έδρα του Δωτιέα Αγιάς το Λεοντάρι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Τον 5ο αγώνα για την φάση των μπαράζ ανόδου δίνει το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα της Α.Ε. Λεονταρίου χωρίς όμως να έχει ελπίδες για την κατάκτηση των δύο πρώτων θέσεων που οδηγούν στην Δ' Εθνική.
Ωστόσο, η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Καρδίτσας θα προσπαθήσει να διατηρήσει την 3η θέση στη βαθμολογία στην ενδεχόμενη περίπτωση που προκύψουν αλλαγές από την ΕΠΟ στον αριθμό των ομάδων που τελικά θα ανέβουν. Το τελευταίο είναι σενάριο που προέκυψε μετά την Γενική Συνέλευση της Παρασκευής στην ΕΠΟ, ωστόσο η απόφαση θα ληφθεί μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της Εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου στο Euro 2012.
Αντίπαλος της ομάδας του Λεονταρίου στον αγώνα της 5ης αγωνιστικής η ομάδα του Δωτιέα Αγιάς που έχει μόλις ένα βαθμό και βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Θυμίζουμε ότι τους μοναδικούς βαθμούς της επίσης η ομάδα του Λεονταρίου τους κέρδισε στην έδρα της στον αγώνα της 2ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Δωτιέα και με σκορ 1-0.
Το άλλο ζευγάρι της ημέρας θα γίνει στο Βελεστίνο με τον Ρήγα Φεραίο να θέλει ρεβάνς για την ήττα του α' γύρου με σκορ 1-0 από τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας.
Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής και οι διαιτητές (Ώρα έναρξης 17:00):
Ρήγας Φεραίος - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (Σωσώνης Ι. - Δουδούμης Α. - Κιούσης Π. από Σ.Δ. ΕΠΣ Φθιώτιδας)
Δωτιέας Αγιάς - Α.Ε. Λεονταρίου (Γρατσάνης Ευά. - Νταλούκας Θ. - Μανασής Μ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Τρικάλων)