Στο Μουζάκι το βασικό στάδιο της προετοιμασίας για την Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στο Μουζάκι θα πραγματοποιηθεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας για την Αναγέννηση Καρδίτσας, αρχίζοντας από την προσεχή Δευτέρα 6 Ιουλίου 2012.
Αυτό που είχε διαφανεί από την αρχή ως πιο πιθανή λύση, τελικά προχώρησε, και έτσι η Αναγέννηση θα φιλοξενηθεί για εννιά ημέρες στο χώρο του ξενοδοχείου Mouzaki Palace στο Μουζάκι. Τις ημέρες αυτές ο Σάκης Θεοδοσιάδης μαζί με το υπόλοιπο τεχνικό επιτελείο θα προσπαθήσει να εμφυσήσει στους παλιούς αλλά κυρίως στους νεομεταγραφέντες παίκτες το τι ακριβώς ζητάει από αυτούς μέσα στο γήπεδο αλλά και ποιό θα είναι το στυλ παιχνιδιού της ομάδας στην Football League 2.
Από την Παρασκευή οι προπονήσεις θα γίνουν διπλές (πρωί - απόγευμα) ενώ από την Δευτέρα όπως προείπαμε το ποδοσφαιρικό τμήμα θα απομονωθεί στο Μουζάκι για το κύριο τμήμα της προετοιμασίας. Ακολούθως η ομάδα θα επιστρέψει στην πόλη της Καρδίτσας για να συνεχίσει το πρόγραμμα προπονήσεων τους ενώ σιγά - σιγά θα ξεκινήσουν και τα φιλικά με οριστικοποιημένο μέχρι στιγμής ένα με την Νίκη Βόλου στο Δ.Α.Κ. στις 22 Αυγούστου. Φιλικό αναμένεται να πραγματοποιηθεί και με την ΑΕΛ στο πλαίσιο της ανταλλαγής Δημόπουλου - Φαλάγγα ενώ υπάρχει και ο αγώνας "Εύ αγωνίζεσθαι" με την πρωταθλήτρια της Α' ΕΠΣ Καρδίτσας Α.Ε. Λεονταρίου.
Τέλος, από αιματολογικές εξετάσεις πέρασε την Πέμπτη το πρώτο γκρουπ παικτών με την διαδικασία να ολοκληρώνεται την Παρασκευή.