Συνέχεια φιλικών για την Αναγέννηση, με αντίπαλο την Ελπίδα Αγ. Γεωργίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Άλλη μια ευκαιρία για χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν είχε ο προπονητής της Αναγέννησης Καρδίτσας Σάκης Θεοδοσιάδης στο φιλικό της Αναγέννησης με την ομάδα της Ελπίδας Αγίου Γεωργίου.
Ο προπονητής των "κιτρινόμαυρων" είχε τη δυνατότητα να δει την προσπάθεια των υπό δοκιμή παικτών αλλά και να δώσει περισσότερο χρόνο σε ποδοσφαιριστές που είχαν περιορισμένη συμμετοχή στην διάρκεια του πρωταθλήματος που μόλις ολοκληρώθηκε.
Όσο για το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα, ολοκληρώθηκε με 1-6 υπέρ της Αναγέννησης με τον Μυργιώτη να βρίσκει δύο φορές τα δίχτυα, ενώ από ένα τέρμα σημείωσαν Νάκου, Γόρδιος, Ντόβας και ο Αθανασιάδης. Οι γηπεδούχοι στάθηκαν καλά για ενα ημίχρονο, ωστόσο μετά μη έχοντας πολλές αλλαγές στην σύνθεσή τους, εμφάνισαν δικαιολογημένα σημάδια κούρασης στο β' ημίχρονο.
Η Αναγέννηση συνεχίζει με νέο φιλικό την ερχόμενη Παρασκευή με αντίπαλο την Πασχαλίτσα στο Δημοτικό Στάδιο και με ώρα έναρξης 17:30.
Την προσεχή Παρασκευή υπάρχει και η κρίσιμη Γενική Συνέλευση για την ομάδα της Αναγέννησης όπου θα γίνει το πρώτο σημαντικό βήμα για την επόμενη σεζόν που θα βρει την ομάδα ξανά στις επαγγελματικές κατηγορίες. Στην διοίκηση της ομάδας αναμένεται να μπουν και νέα πρόσωπα που θα πλαισιώσουν τα ήδη υπάρχοντα καθώς οι οικονομικές απαιτήσεις της νέας κατηγορίας είναι αυξημένες.