Θετικές οι πρώτες σκέψεις για άνοδο της Α.Ε. Λεονταρίου στην Δ΄Εθνική Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Το πρώτο βήμα για την συμμετοχή της Α.Ε. Λεονταρίου στην Δ' Εθνική έγινε το βράδυ της Πέμπτης με την συνάντηση των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου της ομάδας.
Μετά την απόφαση "δώρο" της ΕΠΟ την περασμένη Τετάρτη για άνοδο όλων των ομάδων που συμμετείχαν στα μπαράζ ανόδου, οι άνθρωποι της Α.Ε. Λεονταρίου συναντήθηκαν για να αποφασίσουν σχετικά με τα νέα δεδομένα. Η πρόκληση βέβαια που παρουσιάζεται είναι ιδιαίτερα σημαντική, ωστόσο θα πρέπει γίνουν προσεκτικά βήματα και να σταθμιστούν όλοι οι παράγοντες με βασικότερο όλων των προϋπολογισμό της ομάδας.
Για το λόγο αυτό θα πραγματοποιηθεί Γενική Συνέλευση τη Κυριακή το βράδυ, ώστε να τοποθετηθούν όσο το δυνατόν περισσότερα μέλη της ομάδας για το θέμα της ανόδου, ενώ στο ενδιάμεσο θα έχουν γίνει και κάποιες συζητήσεις για χορηγίες στην ομάδα ενόψει της συμμετοχής στην Δ' Εθνική.
Αγωνιστικά η ομάδα του Λεονταρίου έχει προχωρήσει εώς σήμερα σε δύο προσθήκες που ακούν στο όνομα Μπαντής και Παπαμαργαρίτης.
Με "κομμένη" την ανάσα παρακολουθούν τις εξελίξεις και στην Δόξα Μητρόπολης, καθώς σε περίπτωση που η Α.Ε. Λεονταρίου αγωνιστεί στην Δ΄τότε η ομάδα της Δόξας θα παραμείνει στην Α' ερασιτεχνική.