Το γηπεδικό ο μόνος ανασταλτικός παράγοντας για το Λεοντάρι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Θετικό είναι το κλίμα που επικρατεί στην ομάδα της Α.Ε. Λεονταρίου για συμμετοχή στην Δ' Εθνική, έτσι όπως βγήκε και στην Γενική Συνέλευση της ομάδας την περασμένη Κυριακή.
Φίλαθλοι, επιχειρηματίες και μέλη της διοίκησης, είναι αποφασισμένοι να βοηθήσουν ο καθένας με τον τρόπο του, ώστε η ομάδα να δηλώσει κανονικά συμμετοχή στην Δ' Εθνική, όπου και τοποθετήθηκε μετά την αναδιάρθρωση των ομίλων της κατηγορίας στο τελευταίο Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΠΟ.
Μοναδικός ανασταλτικός παράγοντας, αλλά πιθανά να παίξει σημαντικό ρόλο στην αίσια έκβαση της υπόθεσης είναι το θέμα του γηπέδου. Οι παριστάμενοι στην Γενική Συνέλευση ζήτησαν εφόσον η ομάδα τελικά δηλώσει συμμετοχή στην Δ Εθνική, να αγωνιστεί στην φυσική της έδρα στο Λεοντάρι. Ωστόσο, για να συμβεί αυτό, θα πρέπει να επιλυθούν ορισμένα ζητήματα εργασιών όπως η εξωτερική περίφραξη, επισκευές στο χώρο των αποδυτηρίων κλπ.
Έτσι τις επόμενες ημέρες αναμένεται να γίνει συζήτηση με τους υπεύθυνους του δήμου Σοφάδων, ώστε να εξευρεθεί λύση αφού το γήπεδο είναι Δημοτικό.
Σε ότι αφορά τα μεταγραφικά, προς το παρόν υπάρχει στασιμότητα καθώς μένει όπως είναι λογικό να οριστικοποιηθεί η κατηγορία. Εφόσον τελικά αποφασιστεί η συμμετοχή στην Δ' Εθνική, τότε πιθανά να γίνουν μια-δυο μεταγραφές ουσίας, διαφορετικά η ομάδα θα πορευτεί στην Α' Ερασιτεχνική Καρδίτσας με το "υλικό" που διαθέτει.