Τοπικό ντέρμπι στην Καρδίτσα και δύσκολη έξοδος για τον Α.Ο.Κ. Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Με δύο αγώνες εξ' αναβολής από την 13η αγωνιστική συνεχίζεται την Τετάρτη το μεσημέρι το πρωτάθλημα του 4ου ομίλου της Δ' Εθνικής.
Και οι δύο αγώνες έχουν άμεσο ενδιαφέρον για το νομό μας. Στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας η Αναγέννηση υποδέχεται την Α.Ε. Μουζακίου ενώ στο Δημοτικό Στάδιο του Λιανοκλαδίου ο Αγρότης θα υποδεχθεί τον Α.Ο. Καρδίτσα.
Αναγέννηση Καρδίτσας - Α.Ε. Μουζακίου
Εύκολα με 4-1 είχε επικρατήσει στον πρώτο γύρο η Αναγέννηση στο Μουζάκι της Α.Ε.Μ. με τον Αθανασιάδη να κάνει χατ τρικ στα πρώτα 25 λεπτά του αγώνα. Στην αναμέτρηση της Τετάρτης ο νικητής (αν υπάρξει) θα μπορεί να διατηρεί κάποιες αμυδρές ελπίδες για την συνέχεια, στους διαφορετικούς στόχους που έχουν θέσει οι δύο ομάδες από την αρχή του πρωταθλήματος.
Αγωνιστικά τόσο ο Σάκης Θεοδοσιάδης όσο και ο Παναγιώτης Ταμπάκος δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα με μοναδική εξαίρεση τον Ζαρνακούπη για τους φιλοξενούμενους που είναι άγνωστο αν θα μπορέσει να βρεθεί στην Καρδίτσα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Κλείνοντας να αναφέρουμε ότι και οι δύο ομάδες είναι σε καλή κατάσταση τελευταία με αήττητο τεσσάρων αγώνων για τους γηπεδούχους και τριών αγώνων για τους φιλοξενουμένους.
Αγρότης Λιανοκλαδίου - Α.Ο. Καρδίτσα
Από το Λιανοκλάδι περνά η άνοδος για τον Α.Ο. Καρδίτσα αν θέλει να διατηρήσει ακέραιες τις ελπίδες του για κατάκτηση του πρωταθλήματος. Ωστόσο τα προβλήματα από τον νικηφόρο αγώνα του Σαββάτου στον Πύρασο είναι πολλά και έχουν να κάνουν με την απουσία τρίων βασικών παικτών (εκτός του μακροχρόνια απόντα Ταχτιντή). Αναφερόμαστε στους Κρανιώτη και Παππά που συμπλήρωσαν τέσσερις κίτρινες και τον Κοντοβά που αποβλήθηκε στον αγώνα της Αγχιάλου. Από την άλλη οι γηπεδούχοι θα έχουν μόνο μια απουσία, αυτή του Γκούρλια.
Από πλευράς φόρμας και οι δύο ομάδες είναι σε καλό επίπεδο με τους γηπεδούχους να έρχονται από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες εκτός έδρας (Αλμυρό, Α.Ε. Μουζακίου και Πυργετό) ενώ ο Α.Ο.Κ. μετρα ένα σερί έξι αγώνων αήττητος. Τέλος, στην παράδοση την τελευταία τριετία στο γήπεδο του Λιανοκλαδίου, οι γηπεδούχοι μετρούν δύο νίκες και μια ισοπαλία ενώ ισοπαλία (2-2) είχε λήξει και αγώνας του α' γύρου, που αποτέλεσε και το "κύκνειο άσμα" του Θάνου Θεοδώρου στον πάγκο του Α.Ο.Κ..
Το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές της Τετάρτης 29/2 στις 15:00:
Αναγέννηση Καρδίτσας - Α.Ε. Μουζακίου (Σκουλάς Εμμ. - Πετρόπουλος Κων. - Δημητριάδης Κυρ. από ΕΠΣ Θεσσαλίας)
Αγρότης Λιανοκλαδίου - Α.Ο. Καρδίτσα (Δημητρόπουλος Στ. - Δημόπουλος Μιχ. - Φαρμάκης Κων. από ΕΠΣ Δυτ. Αττικής)
Το KarditsaLive.Net την Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012 θα είναι μαζί σας LIVE από τις 14:45, όπου και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό όσα συμβαίνουν στα δύο γήπεδα του 4ου ομίλου της Δ' Εθνικής. Πιθανότατα στην παρέα του LIVE μας, να υπάρχει και ένας καλεσμένος - έκπληξη.