"Τράμπα" τις κατηγορίες από Αγρότη και Λαμία Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Οριστική θα πρέπει να θεωρείται από το απόγευμα της Τετάρτης η συμμετοχή της Λαμίας στο Περιφερειακό πρωτάθλημα αφού συμφωνήθηκε η "ανταλλαγή" κατηγοριών με την ομάδα του Αγρότη Λιανοκλαδίου.
Οι ιθύνοντες των δύο ομάδων συμφώνησαν στην βασική πρόταση που υπήρχε, ώστε η ομάδα του Αγρότη να μετονομαστεί σταδιακά σε Λαμία και έχοντας πλέον την έδρα της στην ομώνυμη πόλη ενώ αντίθετα η ομάδα της Λαμίας που αγωνίζεται στην Α' Ερασιτεχνική θα μετονομαστεί σταδιακά σε Αγρότης Λιανοκλαδίου μεταφέροντας αντίστοιχα και την έδρα της.
Η διοίκηση του Αγρότη αφού εξάντλησε τις πιθανότητες ανεύρεσης χρηματοδότη που θα στήριζε και την νέα σεζόν την συμμετοχή της ομάδας στην Δ' Εθνική, στράφηκε στην προαναφερόμενη λύση αποδεχόμενη την πραγματικότητα των οικονομικών συνθηκών που έχει διαμορφωθεί στην χώρα μας. Παράλληλα στην διοίκηση της Λαμίας που θα εκλεγεί σε λίγες ημέρες, θα έχουν τη δυνατότητα να εισέλθουν εφόσον το επιθυμούν και μέλη της διοίκησης του Αγρότη ενώ η ομάδα της Λαμίας ανέλαβε να εξοφλήσει οφειλές του Αγρότη Λιανοκλαδίου προς τρίτους ύψους περίπου 18.000 ευρώ.
Από πλευράς δυναμικής τώρα η ομάδα της Λαμίας αναμένεται να αποτελέσει ισχυρό "χαρτί" την νέα σεζόν καθώς φαίνεται να υπάρχουν ήδη τρεις χρηματοδότες που μπορούν να καλύψουν μεγάλο κομμάτι του προϋπολογισμού της ομάδας, ενώ το υπόλοιπο αναμένεται να καλυφθεί από διαφημιστικά έσοδα και από τους φίλους της ομάδας.
Σε ότι αφορά το πόστο του προπονητή, ο Μάκης Ζαχαρόπουλος δεν φαίνεται να ακολουθεί την ομάδα στην νέα της έδρα, με το φαβορί να είναι ο Λ. Παπανικολάου που ήταν άλλωστε την τελευταία σεζόν στον πάγκο της Λαμίας αγωνιζόμενη στην Α' Ερασιτεχνική.