Βασικός ο Κοντοβάς στην ισοπαλία της Εθνικής Παίδων με τον "Θρύλο" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Βασικός και αναντικατάστατος ο Παναγιώτης Κοντοβάς του Α.Ο. Καρδίτσα στο φιλικό της Εθνικής Παίδων που έγινε στο προπονητήριο του Ρέντη.
Ο αγώνας έληξε ισόπαλος με 2-2 ανάμεσα στην Εθνική Παίδων και την ομάδα του Ολυμπιακού Κ17. Η Εθνική Παίδων είχε μάλιστα την ευκαιρία να κερδίσει τον αγώνα αλλά το πέναλτι που εκτελέστηκε από τον Οικονόμου πήγε στο δοκάρι. Τα γκολ της Εθνικής πέτυχαν οι Βέργος στο 39' και Νιούμαν στο 68'.
Με τον αγώνα αυτό ολοκληρώθηκε η τριήμερη προετοιμασία της Εθνικής Παίδων.
Η σύνθεση της Εθνικής Παίδων (Παχατουρίδης): Ηλιάδης (41΄ Μανής), Τζιτζικαλάκης, Κουτουζής, Κοντοβάς, Οικονόμου, Τουμανίδης (41΄ Ρούσος), Δεληγιαννίδης (41΄ Δώνης), Κατσικάς (41΄ Στάικος), Βέργος (41΄ Κουλούρης), Νιούμαν, Σάλιακας (41΄ Γκρόσιος).
Τελευταία τροποποίηση στις28 Μαρτίου 2012, 21:25