Βγήκαν οι δύο αντίπαλοι της Α.Ε. Λεονταρίου για τον όμιλο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Τους δύο από τους τρεις αντιπάλους της έμαθε η ομάδα της Α.Ε. Λεονταρίου που στις 20 Μαΐου 2012 θα δώσει το πρώτο παιχνίδι των ομίλων για την άνοδο στην Δ' Εθνική.
Αντίπαλός της σύμφωνα με την κλήρωση της ΕΠΟ αλλά και την εξέλιξη των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων, θα είναι ο Ρήγας Φεραίος, ομάδα της ΕΠΣ Θεσσαλίας που κέρδισε την άνοδο στο "νήμα" από την Α.Ε. Διμηνίου. Συγκεκριμένα τερμάτισε ένα βαθμό πάνω από την Α.Ε. Διμηνίου κερδίζοντας την τελευταία αγωνιστική στο 80' εκτός έδρας με 0-1 τον Σαρακηνό. Πρόκειται για μια ομάδα που έχει συχνές παρουσίες στην Δ' Εθνική ενώ την δεκαετία του '70 αγωνίστηκε και στην Β' Εθνική.
Λίγες ημέρες νωρίτερα ο Δωτιέας Αγιάς πανηγύριζε το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Λάρισας, μια αγωνιστική πριν ολοκληρωθεί η σεζόν και έκανε όνειρα για συμμετοχή ξανά στην Δ' Εθνική μετά από 27 χρόνια (1984-1985). Η ομάδα της ΕΠΣ Λάρισας θα αποτελέσει τον 2ο αντίπαλο κατά σειρά, στις 23 Μαΐου, σε αγώνα που θα γίνει στην έδρα του Λεονταρίου.
Σε ότι αφορά τον τρίτο αντίπαλο από την ΕΠΣ Πιερίας με τον οποίο θα αγωνιστεί στις 27 Μαΐου εκτός έδρας, δύο είναι οι πιθανοί αντίπαλοι και η κατάσταση θα ξεκαθαρίσει οριστικά στις 5 Μαΐου 2012. Εκεί θα διεξαχθεί ο τελικός των αγώνων μπαράζ όπου ο πρωτοπόρος Αιγινιακός θα υποδεχθεί τον 2ο βαθμολογικά Αχιλλέα Νεοκαισάρειας που επικράτησε δύσκολα (1-0) στο μπαράζ του ημιτελικού την Κυριακή το απόγευμα επί του Εθνικού Κατερινής. Θα πρέπει ωστόσο να αναφέρουμε ότι η διαφορά των δύο ομάδων στην κανονική σεζόν ήταν μεγάλη καθώς τους χώριζαν 16 βαθμοί ενώ η ομάδα του Αιγινιακού κατέκτησε και το κύπελλο της ΕΠΣ Πιερίας.