Φιλική νίκη των Ελπίδων Καρδίτσας επί των Αβάντιδων Χαλκίδας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ποδόσφαιρο Γυναικών
- Εκτύπωση
Την προετοιμασία της συνεχίζει κανονικά στην περιοχή της Λίμνης Σμοκόβου η ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών των Ελπίδων Καρδίτσας δίνοντας μάλιστα το απόγευμα της Κυριακής φιλικό με τις Αβάντιδες Χαλκίδας.
Η ομάδα της Χαλκίδας πραγματοποιεί την προετοιμασία της στην ίδια περιοχή κι έτσι οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να τεστάρουν τις δυνατότητές τους, όντας ακόμα βέβαια στις πρώτες ημέρες της προετοιμασίας.
Τα κορίτσια του Τάκη Κουτσονάσιου που στερούνται της παρουσίας της Σρετένοβιτς (αναμένεται να μπει στο πρόγραμμα των προπονήσεων την ερχόμενη εβδομάδα) κέρδισαν με 4-1 τις αντίπαλες αθλήτριες των Αβάντιδων χάρη σε χατ τρικ της Σάλκονιτς και ένα γκολ της Γούλα.
Να πούμε ότι η προετοιμασία των Ελπίδων ολοκληρώνεται την ερχόμενη Τετάρτη 26 Αυγούστου το απόγευμα με την συνέχεια να δίνεται στην πόλη της Καρδίτσας. Τις επόμενες ημέρες αναμένεται να καταρτιστεί και ένα πρόγραμμα φιλικών ώστε να παρουσιαστεί όσο το δυνατόν πιο έτοιμη η ομάδα ενόψει των επίσημων υποχρεώσεών της που αναμένονται στις αρχές του Οκτωβρίου.