Εντοπίστηκαν κρυφές κάμερες στο γραφείο του προέδρου της ΕΠΟ και στα γραφεία της ΚΕΔ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League
- Εκτύπωση
Κρυφές κάμερες παρακολούθησης εκτός λειτουργίας εντοπίστηκαν στο γραφείο του Προέδρου της ΕΠΟ καθώς και σε δύο ραντάρ συναγερμού στο χώρο του προσωπικού και των γραφείων της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας όπως έκανε γνωστό στα μέλη της Προσωρινής Διοικούσας Επιτροπής της ΕΠΟ ο Πρόεδρος Ι. Δρόσος κατά την συνεδρίαση της Πέμπτης 2 Μαρτίου.
Συγκεκριμένα ο Πρόεδρος της ΠΔΕ κ. Ιωάννης Δρόσος γνωστοποίησε στα μέλη της ΠΔΕ το πόρισμα του ελέγχου ασφαλείας που διενεργήθηκε στις εγκαταστάσεις και τα εταιρικά αυτοκίνητα της ΕΠΟ.
Βάσει του επίσημου πορίσματος, διαπιστώθηκε η ύπαρξη υποδομής μη λειτουργούσας εγκατάστασης παρακολούθησης στο γραφείο του Προέδρου και η ύπαρξη δύο ραντάρ συναγερμού με ισάριθμες κρυφές κάμερες στο χώρο του προσωπικού και των γραφείων της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας.
Η ΠΔΕ αποφάσισε ομόφωνα να δοθεί το πόρισμα στη δημοσιότητα, να κατατεθεί αμέσως μήνυση στην Εισαγγελία και να διενεργηθεί άμεσα εσωτερικός έλεγχος στην εταιρεία ασφάλειας, η οποία είχε αναλάβει την προστασία των εγκαταστάσεων και την λειτουργία των εσωτερικών ηλεκτρονικών συστημάτων ασφάλειας της ΕΠΟ.
Το πόρισμα μπορείτε να το δείτε ΕΔΩ.