Με νίκη έκλεισε την προετοιμασία στην Καρδίτσα η Εθνική Βόλεϊ κορασίδων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Με νέα καλή εμφάνιση και νίκη με 3-1 επί του Φιλαθλητικού Λαρισαϊκού στο φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό της Καρδίτσας συνέχισε την προετοιμασία της εν όψει της συμμετοχής της στον προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος η Εθνική ομάδα Κορασίδων.
Ο Κυριάκος Καμπερίδης δεν είχε στη διάθεση του τις Καραφουλλίδου, Τσιάκουλα οι οποίες αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών και η κατάσταση τους θα εκτιμηθεί αύριο το πρωί οπότε και θα ξεκαθαρίσει το αν μπορούν να βοηθήσουν την ομάδα στον όμιλο του Μαυροβουνίου ή όχι.
Επίσης από το σημερινό παιχνίδι απουσίαζε λόγω ίωσης και η Γεωργίου.
Τα σετ: 25-16, 25-13, 23-25, 25-21 (οι δύο ομάδες έπαιξαν κι ένα έξτρα σετ με την Εθνική να επικρατεί με 25-14.
Η σύνθεση της Εθνικής: Φακοπουλίδου, Παπάζογλου, Διάλλα, Πήττα, Καστάνου, Βλάχου, Ξανθοπούλου –λ / Αλεξάκου, Δασκάλου, Νικολογιάννη, Βασιλοπούλου, Καρακάση, Μιλεντιγιεβιτς