Νίκη για την Εθνική κορασίδων βολεϊ επί της ΕΑΛ στο κλειστό του Παλαμά Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Με μία ακόμη νίκη συνέχισε την προετοιμασία της εν όψει της συμμετοχής της στον προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος η Εθνική ομάδα Κορασίδων.
Η ομάδα του Κυριάκου Καμπερίδη επικράτησε με 3-1 (25-23, 25-23, 18-25, 25-19) της ΕΑ Λάρισας σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο του Παλαμά Καρδίτσας.
Στο φιλικό της Δευτέρας δεν αγωνίστηκαν οι Πήττα, Διάλλα, Γεωργίου, Καραφουλλίδου λόγω ίωσης ενώ προφυλάχθηκε η Τσιάκουλα.
Η σύνθεση της Εθνικής: Η σύνθεση της Εθνικής Φακοπουλίδου, Παπάζογλου, Καστάνου, Βλάχου, Αλεξάκου, Βασιλοπούλου, Ξανθοπούλου –λ / Δασκάλου, Μιλεντίγιεβιτς, Νκολογιάννη, Καρακάση.
Σήμερα Τρίτη στις 18.00 η Εθνική ομάδα αντιμετωπίζει σε νέο φιλικό παιχνίδι στο κλειστό της Καρδίτσας τον Φιλαθλητικό Λαρισαϊκό.