Προετοιμασία στο κλειστό και ρεβεγιόν στην Καρδίτσα για τις κορασίδες της Εθνικής Βόλεϊ (Βίντεο) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στην Καρδίτσα βρίσκεται από το απόγευμα της Τρίτης η Εθνική Κορασίδων βόλεϊ, προετοιμαζόμενη για το προκριματικό τουρνουά του πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος, που θα πραγματοποιηθεί στο Μαυροβούνιο.
Η εθνική, που θα παραμείνει στην Καρδίτσα μέχρι τις 8 Ιανουαρίου, ήρθε στη Θεσσαλική πόλη με πρωτοβουλία του συμπολίτη μέλους της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας και μέλους της Επιτροπής Εθνικών ομάδων κ. Χρήστου Βογιατζή. Κατά την παραμονή της, πέραν των καθημερινών διπλών προπονήσεων, θα δώσει και δύο δυνατά φιλικά παιχνίδια. Το πρώτο στις 5 Ιανουαρίου στο κλειστό Παλαμά. Στον συγκεκριμένο φιλικό γίνεται προσπάθεια να είναι αντίπαλος η ομάδα της Ε.Α. Λάρισας και αν αυτό δεν είναι εφικτό τότε οι 16 παίκτριες που αποτελούν την αποστολή θα παίξουν διπλό. Το δεύτερο φιλικό θα πραγματοποιηθεί ανήμερα των Φώτων στο Κλειστό της Καρδίτσας με αντίπαλο τον Φιλαθλητικό Λάρισας.
Στόχος της εθνικής ομάδας που αποτελείται από παιδιά που έχουν γεννηθεί από το 1998 και μετά (οι περισσότερες παίκτριες είναι από το 1999 και μετά), έχει ως στόχο την πρόκριση όπως είπε σε δηλώσεις του στο KarditsaLive.Net, ο τεχνικός της κ. Καμπερίδης. Επίσης μας μίλησε για την καλή προσπάθεια που γίνεται σε όλα τα τμήματα υποδομής και τη σημειολογία του να προετοιμάζονται οι εθνικές ομάδες στην περιφέρεια.
Αξίζει να σημειωθεί πως τα παιδιά όλων των εθνικών υποδομής περνούν την περίοδο των γιορτών προετοιμαζόμενα μακριά από τα σπίτια τους. Ενσωματώθηκαν στις ομάδες με το που τελείωσαν το σχολείο στις 22 Δεκεμβρίου και θα είναι με τους δικούς τους στις 11 Ιανουαρίου.
Τέλος να πούμε πως, όπως μας ενημέρωσε ο κ. Βογιατζής, για την εθνική κορασίδων έχει οργανωθεί ρεβεγιόν για την έλευση του καινούργιου χρόνου.
Π.Κ.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |