Στον τελικό του Final 4 με Ασκληπιό οι Παίδες του ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στον τελικό του Final Four Παίδων κεντρικής Ελλάδος θα κονταροχτυπηθούν σήμερα το μεσημέρι η ομάδα παίδων του ΣΠΑΚ με την αντίστοιχη του Ασκληπιού Τρικάλων.
Από τους χθεσινούς ημιτελικούς, ο ΣΠΑΚ πέρασε το εμπόδιο της Φθία Λαμίας με 3-1 σετ, ενώ το ίδιο σκορ είχαμε το δεύτερο ημιτελικό όπου ο Ασκληπιός έκαμψε την αντίσταση της Αντίκυρας Βοιωτίας.
Και οι δύο αναμετρήσεις ήταν πλούσιες σε θέαμα και η παρουσία του κόσμου έδωσε ξεχωριστή ατμόσφαιρα στη διοργάνωση.
Ο τελικός θα πραγματοποιηθεί σήμερα (Κυριακή 23/3, 16:00) ανάμεσα σε δύο ομάδες που συνηθίζουν να προσφέρουν δυνατές συγκινήσεις όταν τίθενται αντιμέτωπες. Η διοίκηση του ΣΠΑΚ καλεί τον κόσμο της πόλης να στηρίξει την προσπάθεια της ομάδας με την παρουσία του στο γήπεδο.
Λίγο νωρίτερα, στις 14:00 θα διεξαχθεί ο μικρός τελικός μεταξύ Φθία Λαμίας και Αντίκυρας, με τις δύο αναμετρήσεις να λαμβάνουν χώρα στο κλειστό γυμναστήριο Καρδίτσας.