Αντίο κύπελλο για τον ΣΠΑΚ που ηττήθηκε εύκολα από την ΜΕΝΤ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Δεν τα κατάφερε η ομάδα του ΣΠΑΚ στον αγώνα νοκ άουτ του κυπέλλου με την ΜΕΝΤ που έγινε στη Θεσσαλονίκη, γνώρισε την ήττα και τον αποκλεισμό από την συνέχεια του θεσμού.
Η ομάδα του ΣΠΑΚ παρουσίασε ένα πολύ μέτριο πρόσωπο και δίκαια γνώρισε την ήττα από την ΜΕΝΤ με 3-0. Οι παίκτες του ΣΠΑΚ προφανώς επηρεασμένοι και από την πολυήμερη απουσία από τους αγωνιστικούς χώρους, και χωρίς την δυνατότητα να δώσουν κάποιο φιλικό με ανταγωνιστική ομάδα της περιοχής, ηττήθηκαν χωρίς να προβάλουν ιδιαίτερη αντίσταση. Πολύ κακή εμφάνιση στο 1ο σετ που αποτυπώθηκε στους πόντους (25-12) βελτιώθηκε κάπως η εικόνα στη συνέχεια, χωρίς όμως και πάλι να μπορέσει η ομάδα να είναι ανταγωνιστική (25-17 και 25-18).
Το ερχόμενο Σάββατο υπάρχει η ρεβάνς και πάλι στην έδρα της ΜΕΝΤ αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα. Στο 48ωρο που απομένει θα πρέπει οι παίκτες του ΣΠΑΚ να δουλέψουν πολύ ώστε να επανέλθουν στα αγωνιστικά επίπεδα που ήταν πριν την διακοπή των εορτών, αν θέλουν να διεκδικήσουν κάτι από τον συγκεκριμένο αγώνα.
ΜΕΝΤ (Γκολίτσης): Ναζίρης, Βέλο, Σακόγλου, Δημητριάδης, Γεροβασιλείου, Αντιφάκος / Μελιδώνης (λ), Πιπέργιας, Παπαπαναγιώτου, Χρυσάφης.
ΣΠΑ Καρδίτσας (Νεδιλάκης - Φ. Αλεξίου): Νεδιλάκης, Παπαγεωργίου, Καραγκιόζης, Αλεξίου, Χήρας, Βασιλειάδης / Ντάκουρης (λ)