Ένα βήμα από το final four τα κορίτσια του ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαιτέρες δυσκολίες η γυναικεία ομάδα του ΣΠΑΚ, κέρδισε (3-0 σετ) το απόγευμα της Μ. Τρίτης στο Κλειστό της Καρδίτσας την Αργώ Βόλου και απέχει μια νίκη από την κατάκτηση της δεύτερης θέσης και τη συμμετοχή της στο final four.
Μόνο στο τρίτο σετ το συγκρότημα του Τάσου Ασημακόπουλου πιέστηκε, αφού οι φιλοξενούμενες πήγαιναν κόντρα μέχρι το τέλος. Και αυτό γιατί ο ΣΠΑΚ κατακτώντας τα δυο πρωτα σετ άνετα κάπου επαναπαύθηκε και άφησε την αντίπαλη ομάδα να μπει στο παιχνίδι.
Τα σετ: 25-9, 25-14, 25-21
ΣΠΑΚ: (Ασημακόπουλος) Φώτα, Νικολουδάκης, Καμπουρογιάννη, Ρακοβίτη, Κακλητζιώτη Μπουτίνα, Κρομμύδα, Καρακαξά, Μπρούτσου, Γιαννακοπούλου.
Στον άλλο αγώνα της ημέρας η Φθία Λαμίας έπαιξε και για τον ΣΠΑΚ κερδίζοντας την Νίκη Βόλου εκτός έδρας με 0-3 σετ.
Έτσι, ΣΠΑΚ και Νίκη Βόλου είναι ισόβαθμες με 8 βαθμούς και ο ΣΠΑΚ θέλει νίκη στον μεταξύ τους αγώνα στην Καρδίτσα στις 21 Απριλίου για να κατακτήσει την δεύτερη θέση της βαθμολογίας και να προκριθεί στο final four.