Επιστροφή Στέφανου Καλογερά στον ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στα χέρια ενός πρώην παίκτη της ομάδας, αφήνει η διοίκηση του ΣΠΑΚ την θέση του προπονητή των τμημάτων υποδομής.
Ο Στέφανος Καλογεράς είναι το πρόσωπο που επέλεξε η διοίκηση του ΣΠΑΚ για την θέση του προπονητή στα τμήματα: εφηβικό, παιδικό και παμπαίδων. Ο Καλογεράς επιστρέφει έτσι στην ομάδα που γνώρισε μεγάλες επιτυχίες ως παίκτης, αυτή τη φορά από ένα άλλο πόστο, αυτό του προπονητή.
Άπαντες στην διοίκηση πιστεύουν στις προπονητικές του γνώσεις και την μεταδοτικότητα που μπορεί να μεταφέρει στα νέα παιδιά και ήδη τα πρώτα δείγματα της δουλειάς του είναι πολύ θετικά.
Σε ότι αφορά την ομάδα ανδρών η πρετοιμασία συνεχίζεται και το μεθεπόμενο Σάββατο ίσως έχουμε το πρώτο φιλικό, χωρίς όμως να έχει οριστικοποιηθεί κάτι ακόμα. Φιλικό έχει κλειστεί όμως όπως και πέρυσι με την ομάδα των Ιωαννίνων για τις 21 Σεπτεμβρίου αλλά με ανοιχτή ακόμα την έδρα της αναμέτρησης. Απ' εκεί και έπειτα θα υπάρξουν και άλλα φιλικά μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος στις 19 Οκτωβρίου και πιθανά κάποια από αυτά να είναι αρκετά δυνατά.
Θυμίζουμε ότι το προσεχές Σάββατο είναι η κλήρωση για τους τρεις ομίλους της Α2 όπου ο ΣΠΑΚ θα μάθει το ακριβές πρόγραμμα των φετινών αναμετρήσεων.