Έχασε το κύπελλο στο τάι μπρέικ ο ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Δεν τα κατάφερε η ομάδα του ΣΠΑΚ στον τελικό της Κυριακής με αντίπαλο την ΜΕΝΤ και ηττήθηκε στο τάι μπρέικ στο τουρνουά που διοργάνωσε ο Νέστωρ Θεσσαλονίκης.
Η ομάδα της Καρδίτσας ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα απέναντι σε μια ομάδα που θα την βρει μπροστά της στο πρωτάθλημα καθώς αγωνίζονται και οι δύο στον ίδιο όμιλο της Α2.
Ο ΣΠΑΚ κατέκτησε το 1ο σετ με 25-23 και το 2ο με 26-24. Ωστόσο από το 3ο σετ φάνηκε να βγαίνει κούραση με την ομάδα της ΜΕΝΤ να παίρνει προβάδισμα νωρίς και να τελειώνει το τρίτο σετ με 21-25. Ακολούθησαν άλλα δύο σετ που η ομάδα της Καρδίτσας περιορίστηκε σε ρόλο ...κομπάρσου χάνοντας το 4ο σετ με 15-25 και το τάι μπρέικ με 9-15.
ΣΠΑΚ (Αλεξίου Φ. - Νεδιλάκης): Νεδιλάκης, Χήρας, Βασιλάκος, Αλεξίου, Παπαγεωργίου, Καραγκιόζης, Ντάκουρης (λ), Μαλιώρας, Τρυπογεώργος, Γιαννουσάς, Μοϊάνος, Αντωνίου.
Στον άλλο αγώνα της ημέρας που προηγήθηκε για το μικρό τελικό ο διοργανωτής Νέστωρ κέρδισε επίσης με 3-2 τον Αίαντα Ευόσμου και κατέλαβε την τρίτη θέση στο τουρνουά.