Ικανοποίηση σε Δήμο Σοφάδων και ΕΟΠΕ για την συνεργασία των τελευταίων μηνών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στενούς δεσμούς με το νομό Καρδίτσας και ιδιαίτερα με το Δήμο Σοφάδων, έχει αναπτύξει η ομοσπονδία της πετοσφαίρισης (Ε.Ο.ΠΕ.) κάτι που φάνηκε και κατά την διάρκεια του 1ου Δ.Σ. της νέας διοίκησης της Ε.Ο.ΠΕ. που έγινε στους Σοφάδες το περασμένο Σάββατο.
Θυμίζουμε ότι στα μέσα του καλοκαιριού, είχαν φιλοξενηθεί στο Δήμο Σοφάδων για πέντε ημέρες και για τρεις φιλικούς αγώνες οι Εθνικές ομάδες Παίδων Βόλεϊ Ελλάδας και Βραζιλίας.
Στη συνεδρίαση που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου τόσο ο Δήμαρχος Σοφάδων όσο και επανεκλεγής πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. δεν έκρυψαν στις πρώτες δηλώσεις τους την ικανοποίησή τους για το κλίμα συνεργασίας που υπάρχει.
Ο πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. Αχιλλέας Μαυρομάτης ανέφερε: "Ευχαριστώ το Δήμαρχο Σοφάδων για την άψογη φιλοξενία και διεξαγωγή των αγώνων των Εθνικών ομάδων Παίδων Ελλάδας και Βραζιλίας. Όπως επίσης για την φιλοξενία και την παραχώρηση της αίθουσας του Δημοτικού Συμβουλίου για το πρώτο διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Ο.ΠΕ".
Από την πλευρά του ο "οικοδεσπότης" Δήμαρχος Σοφάδων Μπάμπης Παπαδόπουλος ξεκίνησε λέγοντας: "Είναι μεγάλη τιμή για την πόλη και το Δήμο Σοφάδων που φιλοξένησε το καλοκαίρι τις Εθνικές ομάδες παίδων βόλεϊ Ελλάδας και Βραζιλίας. Επίσης είναι τιμή για τον Δήμο που φιλοξενούμε το 1ο Δ.Σ. της νέας διοίκησης της Ε.Ο.ΠΕ. Ευχαριστώ τον πρόεδρο Κο Αχιλλέα Μαυρομάτη που αποδέχθηκε την πρόσκληση και επίσης να ευχαριστήσω τον Κο Χρήστο Βογιατζή που έχει αναλάβει την προώθηση του αθλήματος και γενικότερα για τις προσπάθειες που κάνει ώστε να γίνουν στο Δήμο μας οι αθλητικές εκδηλώσεις"