Ηλ. Αντωνίου: "Προβληματιστήκαμε αν θα συνεχίσουμε" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Δηλώσεις για την έναρξη του πρωταθλήματος Βόλεϊ της Α2 έκανε ο Πρόεδρος της ομάδας Ηλίας Αντωνίου ο οποίος τόνισε χαρακτηριστικά πως υπήρχαν σκέψεις να μην συνεχίσει η παρούσα διοίκηση ωστόσο αποφασίστηκε τελικά να γίνει ακόμα μια προσπάθεια για την φετινή σεζόν με την ελπίδα ότι θα βοηθήσουν και κάποιοι άλλοι.
Αναλυτικά οι δηλώσεις του Κου Αντωνίου:
"Είμαστε στην αρχή μιας καινουργιας χρονιάς. Μιας χρονιάς με πάρα πολλες δυσκολίες και αφόρητης μοναξιάς. Προβληματιστήκαμε αν θα συνεχίσουμε τη προσπάθεια που ξεκινήσαμε ένα πριν από 4 χρόνια και είπαμε να συνεχίσουμε για μια ακομη χρονιά γιατί το μόνο κουράγιο που παίρνουμε είναι από τα μικρά παιδιά τα οποια πλαισιώνουν τον σύλλογο. Θελουμε με αφορμή την έναρξη της νέας αγωνιστικής χρονιάς, να ευχαριστήσουμε τους αθλητές της ομάδος μας που κάτω απο αντίξοες συνθήκες συνεχίζουν να προσφερουν σʼ αυτή τη πόλη.
Φέτος εχουμε σαν προπονητές δυο παλιούς εμπειρους παίκτες της ομάδος, τον Μακη Νεδιλάκη και τον Φώτη Αλεξίου τούς οποίους ευχόμαστε το καλύτερο και ακόμη αυτή τη χρονιά προσθεσαμε στο ρόστερ της πρώτης ομάδος παίκτες από τα σπλάγχνα του συλλόγου.
Τέλος θέλω να ζητήσω από τους Καρδιτσιώτες επιχειρηματίες και φιλάθλους που αγαπούν αυτό το άθλημα να μάς βοηθήσουν σ όλη τη δυσκολη χρονιά. Εύχομαι σʼ ολους υγείαʼʼ.