Ήττα για τις γυναίκες του ΣΠΑΚ από την Φθία στο μικρό τελικό Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Την τέταρτη θέση στο final-4 τού βόλεϊ γυναικών που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο στη Νίκαια της Λάρισας κατέλαβε τελικά η ομάδα του ΣΠΑΚ.
Στον μικρό τελικό που έγινε το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα του ΣΠΑΚ ηττήθηκε για τρίτη φορά φέτος (δύο φορές στην β' φάση) από την ομάδα της Φθίας Λαμίας με 3-1 σετ, σε ένα αγώνα ωστόσο που είχε πιο πολύ φιλικό χαρακτήρα. Έτσι παρά την σημαντική προσπάθεια που κατέβαλαν οι αθλήτριες, το τεχνικό επιτελείο και η διοίκηση για άνοδο στην Α2 ο στόχος τελικά δεν επιτεύχθει. Σίγουρα η συμμετοχή όμως της ομάδας στην τελική φάση είναι μια σημαντική επιτυχία που αν αξιοποιηθεί σωστά μπορεί μελλοντικά να αποφέρει τον προσδοκούμενο στόχο.
Νικήτρια του μεγάλου τελικού και κάτοχος του εισιτηρίου ανόδου στην Α2 είναι από την Κυριακή το βράδυ η ομάδα του Γ.Σ. Λαμίας που κέρδσε με 3-0 τον Ασκληπιό Τρικάλων και αντιμετωπίζοντας δυσκολίες στα δύο πρώτα σετ.