Ήττα για τον ΣΠΑΚ στο φιλικό στα Ιωάννινα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Στα Ιωάννινα βρέθηκε το Σάββατο η ομάδα του ΣΠΑΚ για τον φιλικό αγώνα προετοιμασίας με την τοπική ομάδα που θα αποτελέσει άλλωστε και αντίπαλο στον 3ο όμιλο της Α2 κατηγορίας βόλεϊ ανδρών.
Φ. Αλεξίου και Μ. Νεδιλάκης που θα είναι το τεχνικό δίδυμο την φετινή χρονιά, πήραν μια πρώτη ιδέα για την κατάσταση της ομάδας τους αλλά και για την δυναμική που μπορεί να έχει η γηπεδούχος ομάδα, αφού θα την βρουν μπροστά τους στις επίσημες υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα.
Η ομάδα του ΣΠΑΚ εμφανίστηκε με δύο διαφορετικά αγωνιστικά πρόσωπα καθώς στα δύο πρώτα σετ απέδωσε καλά και κατάφερε να τα κατακτήσει και τα δύο και μάλιστα με σχετική ευκολία. Η συνέχεια ωστόσο ήταν διαφορετική με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται την κούραση της ομάδας της Καρδίτσας και τελικά να κερδίζουν τον αγώνα στο τάι μπρέικ με 3-2 σετ.
Σε γενικές γραμμές καλή εμφάνιση παρά την ήττα για την ομάδα του ΣΠΑΚ, που έχει μπει την τελευταία εβδομάδα εντός του γηπέδου για προετοιμασία με την μπάλα.
Για τον ΣΠΑΚ αγωνίστηκαν οι: Νεδιλάκης, Αλεξίου Θ., Καραγκιόζης, Παπαγεωργίου, Χήρας, Βασιλάκος, Ντάκουρης (λ), Κλάρας (λ), Μαλλιώρας, Γιαννουσάς, Αντωνίου Π., Μοϊάνος και Τρυπογιώργος.
Τις επόμενες ημέρες αναμένεται να κλειστούν και άλλα φιλικά ενώ σε 15 ημέρες θα γίνει πιθανότατα η ανταπόδωση του φιλικού από την ομάδα των Ιωαννίνων στην Καρδίτσα.