Καλός παρά την ήττα από τη Νίκη Αιγινίου ο ΣΠΑΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Νέο φιλικό έδωσε το απόγευμα της Τρίτης η ομάδα βόλεϊ του ΣΠΑΚ στο Αιγίνιο κόντρα στην τοπική Νίκη που αγωνίζεται στην μεγάλη κατηγορία.
Οι αθλητές του ΣΠΑΚ παρουσίασαν ένα καλό πρόσωπο στο αγώνα και κόντραραν στα ίσα του γηπεδούχους παρότι τους χωρίζει μια κατηγορία.
Το πρώτο σετ εξελίχθηκε πολύ καλά για την ομάδα της Καρδίτσας που αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και κέρδισε σχετικά εύκολα με 19-25. Στα άλλα δύο σετ έγινε ντέρμπι με την Νίκη να κερδίζει με 25-19 και 26-24. Στο 4ο και τελευταίο σετ οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 25-18 εκμεταλλευόμενοι την αλλαγή ψυχολογίας και την έλλειψη συγκέντρωσης των παικτών του ΣΠΑΚ στον αγώνα.
Από πλευράς ΣΠΑΚ αγωνίστηκαν: Θάνος, Αλεξίου Φ., Καραγκιόζης, Κολιτσάκης, Βλαχόπουλος, Χήρας, Ντάκουρης και Παπαγεωργίου. Δεν αγωνίστηκαν ο Μ. Νεδιλάκης και ο Σ. Αλεξίου.
Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο στο τουρνουά του Πανερυθραϊκού τα επόμενα δύο φιλικά των παικτών του ΣΠΑΚ όπου την πρώτη ημέρα στις 20:00 θα αντιμετωπίσουν το Κολλέγιο Αθηνών ενώ την επόμενη θα αγωνιστούν είτε στο μικρό είτε στο μεγάλο τελικό με μια εκ των Γέρακα και Πανερυθραϊκού.
Το τουρνουά είναι αφιερωμένο στον πρώην παράγοντα του Πανερυθραϊκού Στέλιο Καλαΐτζή που φέτος συμπληρώνονται 20 χρόνια από τότε που έφυγε.