Ξεκίνημα με το δεξί θέλει ο ΣΠΑΚ το απόγευμα του Σαββάτου με Αία Μαλεσίνας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Βόλεϊ
- Εκτύπωση
Άλλη μια αγωνιστική σεζόν στο πρωτάθλημα της Α2 βόλεϊ ανδρών ξεκινά το Σάββατο για τον ΣΠΑΚ που υποδέχεται στο κλειστό γυμναστήριο της Καρδίτσας τον Αίαντα Μαλεσίνας.
Μετά από αναβολή μιας εβδομάδας, λόγω των προβλημάτων στις άδειες των κλειστών γυμναστηρίων, το πρωτάθλημα της Α2 ξεκινά με την 2η αγωνιστική κανονικά στο πρόγραμμά του.
Η ομάδα της Καρδίτσας, με σημαντική μεταγραφική ενίσχυση το καλοκαίρι, μπαίνει ως ένα από τα φαβορί για τη διεκδίκηση των δύο εισιτηρίων ανόδου από τους τρεις ομίλους της Α2. Η ποιοτική διαφορά της ωστόσο έναντι των άλλων ομάδων, θα πρέπει να αποδειχθεί μέσα στο παρκέ και η αρχή γίνεται αυτό το Σάββατο με τον Αία Μαλεσίνας.
Προβλήματα απουσιών δεν υπάρχουν για το τεχνικό δίδυμο της ομάδας που έχει ένα ευχάριστο πονοκέφαλο για την συμπλήρωση της 12άδας. Για την ομάδα της Μαλεσίνας δεν υπάρχουν πολλά στοιχεία από τα οποία να προκύπτει η φετινή δυναμική της. Σίγουρα θα πρέπει να προσεχθεί πάντως καθότι όπως τόνισε και στην συνέντευξη τύπου της Πέμπτης ο Φ. Αλεξίου οι πρεμιέρες κρύβουν κινδύνους και εκπλήξεις και σίγουρα δεν θα ήταν το ιδανικότερο η απώλεια βαθμών στο κλειστό της Καρδίτσας.
Σημαντικό ρόλο αναμένεται να διαδραματίσει και ο κόσμος στην κερκίδα, για τον οποίο και απηύθυναν κάλεσμα τόσο η διοίκηση όσο και οι παίκτες της ομάδας.
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:
19.00 ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΣ Αίας Μαλεσίνας (Παρασκευάς - Χαρδαλίδης)
17.30 AO Καλαμάτα 80 - ΑΣΠ Ερμής Ηγ/τσας (Σαραβελάκης - Χανδρινός)
18.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΚ Ζωγράφου (Μπακλέσης - Γκόλφης)
18.30 ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΣΠ Ερμής (Μενεσλής - Μαρκάτσας)
19.00 ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟ Παλλήνη (Πετούσης - Σπυρόπουλος)